Nasza uczennica zdobyła I miejsce oraz nagrodę specjalną w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej.

10Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” w roku szkolnym 2023/2024.

10Z wielką dumą i radością ogłaszamy tegorocznych Finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Kuratora Oświaty w Gdańsku:

Nasi uczniowie w ramach wymiany międzynarodowej Erasmus+ z Hiszpanią pogłębali przez tydzień współpracę międzypokoleniową.

partyemojiSzanowni Państwo, bardzo dziękujemy za uczestnictwo i hojność podczas Spotkania Świątecznego oraz Aukcji Charytatywnej.

Święto Dziękczynienia obchodzimy na pamiątkę szczególnych wydarzeń, które zapisały się w historii Stanów Zjednoczonych. Ten dzień pokazuje, że w życiu, bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

Wczoraj minęła dwudziesta druga rocznica ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

partyemoji Z dumą prezentujemy wspaniałe wyniki naszego ucznia, na konkursach szachowych.

10

partyemojiKolejne wysokie miejsce w rankingu!

One of the books I read over the summer was On the Road and off the Record with Leonard Bernstein by Charlie Harmon.

10Serdecznie gratulujemy naszym laureatom Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE 2022!

10Z radością przedstawiamy sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego OLIMPUS!

10Z dumą przedstawiamy laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Kuratoryjnych.

10Z radością informujemy o wynikach Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego dla Juniorów OJAJ.

10Kolejny sukces naszego ucznia!

10Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i finalistom Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

10Z wielką radością informujemy, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu  Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego:

10Z radością informujemy o zakwalifikowaniu się naszych uczniów do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów!

10Z dumą informujemy o awansie uczniów do II etapu Konkursu Oratorskiego w Języku Angielskim Stand Up&Talk.

10Wielkie gratulacje! Uczeń klasy 7A - Mikołaj Stachowiak zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego!
Trzymamy kciuki!

Święto Dziękczynienia 2021 było udanym, radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.

10Z dumą i radością informujemy, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego, rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku:

Dziś świętujemy Dzień Erasmus+!

10Z radością ogłaszamy wyniki wojewódzkiego etapu XVI Megaolimpiady Wiedzy z Języka Angielskiego.

10Z przyjemnością informujemy, że w II edycji konkursu "Orzeł Informatyczny" wyłoniło się 3 laureatów z naszej szkoły!

10Serdecznie gratulujemy laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego OLIMPUS:

10Z dumą i radością ogłaszamy zdobywców tytułu laureata w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE 2021:

10Z wielką radością dzielimy się sukcesem Mariki Parysek, która zdała państwowy egzamin z języka chińskiego HSK1!

10Ogłaszamy wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego!

10Z dumą ogłaszamy listę laureatów i finalistów kuratoryjnego konkursu czytelniczego - Wielki Maraton Czytelniczy. Jak co roku, nasi uczniowie osiągają sukcesy.

Zbliżamy się do końca projektu Erasmus+ project "Sense your City, Taste its Sights". Nasza szkoła była odpowiedzialna za druk pionków 3D do gry planszowej.

10Z okazji zbliżajacych się Świąt Wielkanocnych, nasza zdolna uczennica Olga z klasy 5a przygotowała film z życzeniami na lekcji informatyki:

4 kraje (Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Polska), 4 szkoły, wspaniali uczniowie gotowi na wyzwania... Dokonaliśmy tego! On-line! Udało się!

10Kolejny raz z przyjemnością informujemy o sukcesie jednego z naszych uczniów.  Zofia Miniatorskia zakwalifikowała się do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratora Oświaty z Chemii.

10Z radością informujemy, że Mateusz Mikołajczyk i Mikołaj Stachowiak zakwalifikowali się do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratora Oświaty z Geografii.

Kontynuujemy aktywną współpracę z naszymi szkołami partnerskimi w projekcie Erasmus+ project "Together we write the history of the future!"

Dnia 9 marca do naszej placówki dotarł list gratulacyjny od Pani Magdaleny Adamowicz, Posła do Parlamentu Europejskiego:

10Kolejny sukces! Aż pięcioro naszych uczniów  zakwalifikowało się do półfinału WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORATORSKIEGO W JĘZYKU ANGIELSKIM STAND UP & TALK , zorganizowanym przez American Corner i III Społeczną Szkołę Podstawową STO w Gdańsku. 

10Z radością informujemy, że nasza uczennica Marika Chaber zajęła III miejsce w V MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE JĘZYKOWO - PLASTYCZNYM „MY TOWN”. Nauczycielem prowadzącym był Pan Robert Garrett. 

10Z radością informujemy, że Antoni Piasek oraz Igor Kusz zakwalifikowali się do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratora Oświaty z Fizyki.

10Z wielką radością informujemy, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego :

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć naszego nowego budynku szkoły, który z dnia na dzień zbliża się do gotowości:

medaloKilka dni temu został opublikowany ranking najlepszych szkół podstawowych w Trójmieście. Nasza szkoła uplasowała się na 1 miejscu wśród szkół z Gdyni oraz na 3 miejscu wśród 168 wszystkich, trójmiejskich szkół podstawowych. Jest to ogromny sukces!

Nadal aktywnie współpracujemy z naszymi szkołami partnerskimi w ramach projektu Erasmus+ „Razem piszemy historię przyszłości!”.

10Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Informatyczny" wyłoniło się aż 14 laureatów z Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni! 

Jak wiecie, czwartek 26 listopada to Święto Dziękczynienia, wyjątkowe święto dla wszystkich Amerykanów, które zawsze miało znaczenie dla społeczności szkół amerykańskich. To dzień, w którym wszyscy powinniśmy docenić to, co mamy i wyrazić swoją wdzięczność.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom zakwalifikowania się do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego 2020/2021. Zdecydowanie zdominowaliście listę uczniów gdyńskich szkół prywatnych!

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennica 8 klasy, Maja Lengier zdobyła I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2020” dla filmu „Kropelka” reprezentując Amerykańską Szkołę Podstawową.

Z dumą informujemy, że Amerykańska Szkoła Podstawowa pomyślnie zakończyła okres oczekiwania na przyjęcie do sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO (UNESCO Associated Schools Programme). 

Z dumą pragniemy poinformować, że w Amerykańskiej Szkole Podstawowej rozpoczynamy kolejną międzynarodową przygodę!

W ten piątek minęła dziewiętnasta rocznica ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych.

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w Amerykańskiej Szkole Podstawowej z Wykładowym Językiem Angielskim podczas działalności szkoły w sytuacji stanu epidemicznego związanego z chorobą zakaźną Covid-19 funkcjonującego w kraju

10 Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” online w roku szkolnym 2019/2020

10 Z wielką radością ogłaszamy wyniki kolejnych trzech konkursów z języka angielskiego!

10  "Ubierz słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka"

Jesteśmy pełni dumy mogąc zaprezentować tyle dyplomów uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej!

10Do  XI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas IV-VI  zgłosiło się 227 placówek, uczestniczyło 2654 uczniów i 313 nauczycieli. Uczniowie przeczytali w ciągu roku szkolnego 6 pozycji literackich oraz co miesiąc mierzyli się z testem,  który weryfikował stopień znajomości lektury.

10 Laureaci- Mikołaj Stachowiak oraz Nina Ziemianowicz

10Kolejne wybitne osiągnięcie naszej uczennicy!

10Zajęliśmy  pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych z całego województwa!

1A i nauczanie zdalne :)

W dniach 2 i 3 marca uczniowie z klas piątych i szóstych wzięli udział w Mistrzostwach Gdyńskich Szkół w Pływaniu

10Troje uczniów z naszej szkoły zdobyło tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

10Uczeń klasy 8 B - Tobiasz Kręcicki -pięciokrotnym laureatem olimpiad przedmiotowych:informatycznej, matematycznej, biologicznej, chemicznej i językowej (język angielski)

W poniedziałek 9 marca w naszej klasie odbyło się małe przyjęcie zorganizowane okazji Dnia Kobiet

W czwartek, 27 lutego po raz drugi Katarzyna Pawłóczenko i Natalia Maciejewska odwiedziły Dom Dziecka nr 3 w Gdyni

3 marca troje uczniów z klasy VII reprezentowało naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina zorganizowanym przez Akademię Muzyczną w Gdańsku

Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj, 4 marca są imieniny Pana Kazika

10Dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Biologii: ZOFIA MINIATORSKA z klasy 7A oraz TOBIASZ KRĘCICKI z klasy 8b

Miło nam poinformować iż Mateusz Mikołajczyk, uczeń klasy siódmej został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.

Sztuka jest rodzajem medium, z jakim człowiek ma bezpośredni kontakt od najmłodszych lat – na przykład poprzez obserwację kolorów, proces przeżywania zjawisk estetycznych czy świadomość istnienia różnorakich form wykorzystywanych w codziennym życiu

10Dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego:  ANTONINA BOJANOWSKA z klasy 8b oraz KAMIL KUC z klasy 8a

Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Dzień Bezpiecznego Internetu. Tym razem gościem specjalnym był Pan Łukasz Badziak z gdańskiej firmy  10

Wykorzystując część pieniędzy zebranych z tegorocznej Aukcji Charytatywnej zakupiliśmy dwa laptopy i dwie myszy komputerowe, które zostały podarowane dzieciom przez Kasię Pawłóczenko i Natalię Maciejewską.

Z dumą informujemy, że jedna z naszych uczennic szóstej klasy, Ewa Bednarz, niedawno zajęła 2 miejsce (klasa P) w konkursie ujeżdżenia sponsorowanym przez Ośrodek Jeździecki Pegaz.

77 uczniów z 53 szkół znajdujących się w 21 różnych miejscowościach województwa pomorskiego zostało zakwalifikowanych do finału Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego, w tym nasz uczeń klasy 8b- Tobiasz Kręcicki.

13 grudnia 2019r. w Amerykańskiej Szkole Podstawowej odbyła się kolejna Aukcja Charytatywna. Komisja Aukcyjna podliczyła zebraną kwotę, która wyniosła 37.261,00 zł.

Maja Szukalska z Vb zajęła 1 miejsce w rundzie L w dwudniowych zawodach regionalnych w ujeżdżeniu, które odbyły się w dniach 14-15 grudnia br. w Barłominie.

Z radością informujemy, że następujący uczniowie naszej szkoły zdobyli wymaganą ilość punktów i zakwalifikowali się do finałowego, wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Angielskiego Kuratora Oświaty:

W miniony piątek, podczas Kiermaszu Mikołajkowego, uczniowie klas 0-6 zebrali 5378 zł 31 gr.

Jak co roku, Amerykańska Szkoła obchodziła Święto Dziękczynienia, które przypadło w czwartek, 28 listopada. Był to szczególny dzień dla nas. Zebraliśmy się, zjedliśmy pyszny posiłek i wyraziliśmy wdzięczność za to, co mamy.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 1 grudnia 2019r. w Amerykańskiej Szkole Podstawowej zaczynamy realizację projektu pt. „Mobilność międzynarodowa nauczycieli kluczem do rozwoju Amerykańskiej Szkoły Podstawowej”.

Miło nam ogłosić, iż Hania Bednarczyk oraz Tobiasz Kręcicki z klasy 8 przeszli do kolejnego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Chemii Kuratora Oświaty.

Z przyjemnością informujemy, że Tobiasz Kręcicki zakwalifikował się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

W poniedziałek, 25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

W dniu 14 listopada Szkole Sportowej w Gdyni odbył się finał miejski w koszykówce 3X3 chłopców. Szkołę Amerykańską reprezentowali: Maksymilian Ostrowski, Franciszek Piasek, Oskar Reszel oraz Albert Szymczak.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Wiktoria Wojnarowska i Janek Wasilewski od trzech lat tworzą taneczną parę i odnoszą spektakularne sukcesy. Są mistrzami Polski Dzieci i Juniorów Federacji Tańca Sportowego 2019, otrzymali też stypendia od prezydentów miasta Gdańska i Sopotu za wybitne talenty.

Z radością przedstawiamy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Kuratora Oświaty:

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Marcelina Jankierska zdobyła 3 miejsce w swojej grupie wiekowej w międzyszkolnych zawodach pływackich.

Dnia 11 listopada Nina Ziemianowicz z klasy 6B wzięła udział w Biegu Niepodległości na 1800 metrów.

Maja Szukalska z klasy 5b zajęła 1 miejsce w rundzie LRK w trzydniowych zawodach ujeżdżeniowych, które odbywały się w dniach 9-11 listopada br. na sopockim Hipodromie podczas Mistrzostw Polski w Paraujeżdżeniu. Gratulacje!

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  w naszej szkole uczciliśmy pamięć tego najważniejszego dla narodu i państwa polskiego dnia w roku.

Miło nam poinformować, iż pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Z wielką dumą i radością publikujemy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Kuratora Oświaty.

W poniedziałek, 14 października, klasa 1A dostąpiła zaszczytu bycia pasowanym na ucznia Amerykańskiej Szkoły Podstawowej.

Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie "Zdolni z Pomorza" mającego na celu zapewnienie uczniom szczególnie zdolnym odpowiedniego wsparcie w rozwoju.

Zgodnie ze zwyczajem, 31 października obchodziliśmy Halloweendynia

13 uczniów dostało się do następnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego

Uczeń klasy 8, Maks Kucharski uczestniczył w konferencji Gdańsk Model Narodów Zjednoczonych 2019 jako delegat Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej do rady społeczno-gospodarczej.

Tym razem nasi uczniowe wybrali się na do Agios Nikolaos na Krecie.

10 października świętowaliśmy Erasmus Day. Był to wspaniały dzień w naszej szkole #ErasmusDays #ErasmusDaysPoland

We Włoszech uczniowie poznali historię samochodów, Egiptu, Piemontu i rodziny królewskiej Savoy oraz osobiście poznali Ronaldo i Szczęsnego.

W dniu 16.10.2019 uczniowie klas szóstych uczestniczyli w projekcie Szkolny Skills Challenge 2019 Fundacji Marcina Gortata MG13

W środę, 11 września minęła 18 rocznica obchodów ataku terrorystycznego na wieżę World Trade Center w  Nowym Jorku.  

W dniach 9-13.09.2019 grupa uczniów klas 6, 7 i 8 wyjechała na wymianę polsko-niemiecką do Lüneburga w północnych Niemczech w ramach projektu dofinansowanego z Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży..

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty "Filozofia i sztuka. Warsztaty". Projekt został zrealizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2019.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy laureatów Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych” The Big Challenge 2019” na poziomie rejonowym, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i krajów skandynawskich:

Jest nam bardzo miło poinformować, że laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego OLIMPUS – sesja wiosenna zostali następujący uczniowie:

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Nadii Domnik za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Świata w gimnastyce FITNESS AEROBIC, które odbyły się w Budapeszcie.

W VII edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielki Maraton Czytelniczy „Spotkacie nowych przyjaciół” pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska wzięło udział ok. 2000 uczestników ze 145 szkół z Polski i jednej szkoły z Leicester w Wielkiej Brytanii.

Przygotowania do projektu Erasmus+  'Sense Your City' trwają pełną parą! Już od jutra będziemy gościć dzieci i nauczycieli ze szkół partnerskich  z Portugalii, Hiszpanii i Grecji. 

W dniu 25 kwietnia 2019r. Szkoła Amerykańska miała przyjemność gościć generała Mirosława Hermaszewskiego.

Janek Wasilewski wraz ze swoją partnerką, wywalczył tytuł Mistrza Polski Północnej w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich. Zawody, które zgromadziły najlepszych tancerzy z całej Polski odbyły się 7 kwietnia 2019 roku.

Nasza tegoroczna drużyna odysejowa spisała się pierwszorzędnie brawurowo przechodząc przez eliminacje regionalne oraz zajmując 7 m-ce w finałach ogólnopolskich. 

Jesteśmy bardzo dumni  z ucznia klasy IV a – Mikołaja Stachowiaka, który uzyskując wynik  91% uplasował się na pierwszym miejscu  XIV Megaolimpiada Wiedzy konkursu z języka polskiego. 

Z radością informujemy, że Nadia Domnik uczennica klasy 5 zajęła drugie miejsce w Polsce w VII Mistrzostwach Polski w Fitness FIT-KIDS & FITNESS AEROBIC.

Miło nam poinformować, że Igor Kusz (6A) uzyskał tytuł laureata w XIV Megaolimpiadzie Wiedzy z Przyrody.

Amerykańska szkoła podstawowa właśnie zakończyła kolejny etap w projekcie Erasmus +, w który jesteśmy zaangażowani, przyjmując studentów i nauczycieli z Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Miło nam poinformować o wynikach laureatami Megaolimpiady Wiedzy z Języka Angielskiego w kategorii  klas 3-4 oraz w kategorii klas 5-6, 8.

Jest nam bardzo miło  poinformować, że laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Kuratora Oświaty został Aleksander Bojanowski.

Z przyjemnością informujemy iż pięcioro naszych uczniów z klasy 7 zostało finalistami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego:

Miło nam poinformować iż TOBIASZ KRĘCICKI uczeń klasy 7 został FINALISTĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z INFORMATYKI dla uczniów szkół podstawowych od klas IV.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Maja Szukalska w ostatni weekend wzięła udział w finałach mistrzostw Pomorza w skokach przez przeszkody na hipodromie w Sopocie.

13 marca odbył się w naszej szkole I Konkurs Piosenki Angielskiej "W świecie bajek" zorganizowany przy współpracy Koła Naukowego Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W przyszłym tygodniu gościć będziemy uczestników projektu Erasmus+ z Hiszpanii, Włoch oraz Wielkiej Brytanii.

Miło nam poinformować iż TOBIASZ KRĘCICKI uczeń klasy 7 został FINALISTĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII dla uczniów szkół podstawowych od klas IV.

Z wielką dumą i radością informujemy, że nasi uczniowie wygrali pierwsze i drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych The United States Expert obu kategoriach wiekowych. 

W nagrodę za  kreatywną pracę dzieci z kółka MegaMisja nad wyzwaniem dotyczącym wywiadu z Psotnikiem, we wtorek naszą szkołę odwiedził znany dzieciom ze swej twórczości oraz lubiany przez dorosłych pan Grzegorz Kasdepke.

Z całego serca pragniemy podziękować Dyrekcji i Nauczycielom Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni, a w szczególności Uczniom i ich Rodzicom za okazane serce, wrażliwość i szczodry gest dla Naszej Córeczki.

Miło jest nam poinformować, iż poniżsi uczniowie zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu XIV MegaolimpiadyWIedzy z Matematyki:

5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Warsztaty poprowadził Jarek Świniarski oraz Bartłomiej Maciejewski z firmy    10

Z radością informujemy, że Dagmara Poleszak zakwalifikowała się do ostatniego etapu Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki.

Z radością informujemy, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do ostatniego, wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego: 

Kilka osób z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego.

Pierwszym etapem kuratoryjnego konkursu informatycznego był etap szkolny dla klas 4-8, drugim był etap rejonowy, trzecim etapem będzie finał wojewódzki do którego dostał się nasz uczeń Tobiasz Kręciki.

Jesteśmy dumni z naszej uczennicy Liliany Bartołd z klasy 1b, która wraz ze swoją drużyną Ice Fire Ice zdobyła mistrzostwo Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym 2019. Kolejny raz widzimy, że ciężka praca popłaca.

Ostatnie kwoty dotarły na naszą aukcję charytatywną "Dobro wraca". W sumie zebraliśmy 50 000 PLN!

W Mikołajki, 6 grudnia, 2018, jak co roku, nasi uczniowie zorganizowali Kiermasz Świąteczny w celu zebrania środków na cele charytatywne. W tym roku udało nam się zebrać 4509 zł

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Kuratora Oświaty. 

Z dumą informujemy, że Tobiasz Kręcicki został zakwalifikowany do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Kuratora Oświaty. 

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Kuratora Oświaty: następujący uczniowie dostali się do rejonowego etapu Konkursu, który odbędzie się 16 stycznia 2019r. w IX L.O w Gdyni. Gratulacje!

KONKURS: Wybieramy LOGO dla PROJEKTU ERASMUS + " Jeux sans frontiere " (Gry bez granic) Udział w konkursie jest darmowy i otwarty dla wszystkich. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz członków społeczności gdyńskiej.

Tradycyjnie przy okazji święta Edukacji Narodowej w naszej szkole odbywa się pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

KONKURS: Wybieramy LOGO dla PROJEKTU ERASMUS + "Sense Your City, Taste its Sights" [2018-1-ES01-KA229-050363] (2018-2020) ("Poczuj swoje miasto, posmakuj jego zabytków"). Udział w konkursie jest darmowy i otwarty dla wszystkich. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz członków społeczności. Zachęcamy do wzięcia udziału!!

Miło nam poinformować, iż pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego:

Z przyjemnością informujemy, że dnia 10 października gościlismy w naszej szkole Dyrektora King’s William’s College z Isle of Man. Inicjatorką spotkania była Pani Beata Oworuszko, mama absolwenta naszej szkoły, który obecnie kształci sięw King William’s College.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na projekt „Nasz patron - I.J. Paderewski – mistrz fortepianu, który wygrał niepodległą Polskę” w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Santander. Prace nad realizacją zadań już trwają!

Z dumą pragniemy poinformować, że w Amerykańskiej Szkole Podstawowej rozpoczynamy międzynarodową przygodę!

Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni weźmie udział również w drugim projekcie “Jeux sans Frontiere”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne– współpraca szkół programu Erasmus + (KA229).

From September 12 – 19, the 8th graders went to Malta to take part in a series of English-language classes at the A-Class English Academy. The students were joined by Mr. Stefan, Ms. Paulina, and me. It was an excellent trip which provided educational experiences in the classroom, cultural experience in Maltese society, and some good exercise and a lot of fun on the beaches of Malta. Mr.Stefan and Ms. Paulina provided excellent supervision, guidance, support, and comapanionship to the students and helped organize the activities when the students were not in school.

On September 11th, we held an assembly to remember those who lost their lives in the terrorist attacks in New York, Washington D.C., and Pennsylvania.

It's been a busy start of the 2018-2019 school year at the American School.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy laureatów trzech pierwszych miejsc w Międzynarodowym Konkursie Języka Angieskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych” The Big Challenge 2018”, w którym udział wzięły szkoły z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i krajów skandynawskich.

Amerykańska Szkoła Podstawowa brała/brało udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "LEPSZA SZKOŁA".

Z wielką przyjemnością ogłaszamy laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Olimpus 2018:

Projekt jest skierowany do wszystkich uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni, a jego głównym celem jest umożliwienie uczniom wielokierunkowego rozwoju wykraczającego poza ramy podstawy programowej.

Nasza szkoła dołącza do IV edycji Wielkiej Zbiórki Książek.Zebrane książki trafią do bibliotek dla małych i dużych pacjentów w szpitalach.
Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych (0-100 lat), wydane po 2000 roku.

Z dumą pragniemy poinformować, że nasza szkolna drużyna odysejowa (w składzie: Ewa Bednarz, Maja Lengier, Zofia Miniatorska, Antoni Piasek, Julia Młodnicka, Julia Tuzińska, Lena Piękosz-Grabowska) zajęła bardzo wysokie 4-te miejsce w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu.

W dniach 7-8 kwietnia na Amber Expo w Gdańsku miały miejsce zawody gimnastyczne Fit –Kid 2018r. Nasza uczennica, Nadia Domnik z klasy 4c, zadebiutowała na macie brawurowym występem, który dał jej miejsce na podium.

Wyniki XIII Megaolimpiady Wiedzy są powodem do radości nie tylko dla uczniów naszej szkoły biorących w niej udział, ale i nauczycieli, którzy są niezwykle dumni z sukcesów swoich podopiecznych. Pamietajmy, że sukcesem jest już sam udział w konkursie wojewódzkim!

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego Megaolimpiada Wiedzy 2018 dla klas 4-6, zorganizowanym przez Szkołę "Linwista" z Gdańska:

Z wielką dumą ogłaszamy listę naszych uczniów, finalistów Wojewódzkiego Konkursu Kuratora Oświaty 2017/2018:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, mogąc Państwa poinformować, że tegoroczna Aukcja Charytatywna zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebraliśmy wspólnie z rodzicami, uczniami i nauczycielami 74.590,65 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, jak również za hojność darczyńców. Szczególne podziękowania należą się grupie mam, na które zawsze możemy liczyć i dzięki ich pracy i zaangażowaniu cieszyć się sukcesem.

W Poznaniu zwiedziliśmy wystawę dzieł sztuki autorstwa Fridy Kahlo. W wycieczce brały udział klasy 6 i 7.

Pragniemy podzielić się naszymi wrażeniami z ostatniej edycji "Weekendu z nauką", w której miałyśmy przyjemność wziąć udział 1-3 grudnia 2017 roku. Weekend z nauką odbył się we Władysławowie, w” Willi Pomorzanka. Wyjazd zorganizowało Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku w ramach programu Zdolni z Pomorza”.

Kolejny rekord!
Podczas tegorocznego Kiermaszu Mikołajkowego, uczniowie naszej szkoły zebrali 5.816zł 33gr, sprzedając i kupując swoje zabawki, książki, płyty, itp., które podarowali na ten cel.

Miło nam poinformować, iż Dagmara Poleszak zakwalifikowała się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki etapu szkolnego Konkursu Kuratora Oświaty z Języka Angielskiego: 46 z 60 uczestników zdobyło wymaganą ilość punktów i zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Następujący uczniowie dostali się do rejonowego etapu Konkursu, który odbędzie się 30 listopada w IX L.O.w Gdyni.

Bardzo dziękujemy Fundacji Marcina Gortata MG13 za organizację szkolnego Skills Challenge dla uczniów klas 4-6. Z informacji uzyskanych dzisiaj zostaliśmy wybrani do grona pięćdziesięciu szkół z całej Polski z ponad trzystu aplikujących o prawo startu w konkursie(dwie w trójmieście) 👍

W czwartek 9 listopada Szkoła Amerykańska uroczyście obchodziła Święto Niepodległości.
Z tej okazji klasy 4 pod kierunkiem Pani Kasi Pawłoczenko, Pani Zuzi Gałkowskiej, Pani Małgosi Niwińskiej oraz Pani Basi Marcinkowskiej przygotowały przedstawienie.

W tym roku, nasi nauczyciele podjęli wspólną decyzję o tym, żeby w zamian za przyjmowanie od rodziców i uczniów z okazji Dnia Nauczyciela kwiatów lub słodyczy zbierać do puszek pieniądze na pomoc potrzebującym.

Dnia 25 października podopieczni Pani Magdaleny Hełminiak zostali oficjalnie pasowani na uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej.
Doniosła i uroczysta atmosfera pozwoliła uczniom klasy pierwszej poczuć dumę, że osiągnęli kolejny krok
w edukacji.
Gratulujemy wszystkim naszym pierwszoklasistom!

31 października Szkoła Amerykańska obchodziła Halloween. Jak zawsze stroje naszych podopiecznych udowodniły wielką wyobraźnię, kreatywność i zaangożawnie uczniów i ich rodziców.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie obecnej klasy 4A wzięli udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym praktyki uważności (Mindfulness). Efekty naszej wspólnej pracy oraz podjęte przez nas działania w dziedzinie europejskiej współpracy zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie. Mam przyjemność powiadomić rodziców i uczniów klasy 4A o otrzymaniu przez nas prestiżowej Krajowej Odznaki Jakości eTwinning - Quality Label za projekt "Open Mind & Happy Heart".

Uprzejmie informujemy, że Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 10.00.

Z wielką radością ogłaszamy wyniki Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „The Big Challenge” dla klas 6-5, w którym wzięły udział szkoły z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i krajów skandynawskich.

„Czytanie wszystkimi zmysłami” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, w którym brały udział klasy trzecie. Podczas spotkania z przebranym w strój jednego z bohaterów książki „ Czasodzieje” - Michałem Żołyńskim poznaliśmy cechy charakteryzujące gatunek fantasy. Potem przeszliśmy na piechotę do Nadbałtyckiego Centrum Kultury, gdzie w sali mieszczańskiej przywitał nas Andrzej Maleszka - autor, bestsellerowej wśród powieści dla dzieci i młodzieży, serii Magiczne Drzewo.

Z dumą i wielką radością dzielimy się z Państwem wynikami naszych uczniów w kolejnej, już dwunastej odsłonie projektu konkursów miedzyszkolnych w Gdyni pod hasłem „Gdynia – miasto, które mnie urzekło”. Nasi uczniowie zdobyli fantastyczne lokaty.