Z przyjemnością informujemy, że dnia 10 października gościlismy w naszej szkole Dyrektora King’s William’s College z Isle of Man. Inicjatorką spotkania była Pani Beata Oworuszko, mama absolwenta naszej szkoły, który obecnie kształci sięw King William’s College.

Podczas spotkania z Dyrekcją Pani Oworuszko podkreśliła, że jest bardzo dumna z osiągnięć swojego syna, które zawdzięcza również edukacji je w szkole amerykańskiej.

Pan Buchanan spotkał się z uczniami klas 7 i 8 i szczegółowo przedstawił im program IB, który jest realizowany w King William’s College. Poza bardzo wysokim poziomem nauczania szkoła mobilizuje swoich uczniów do samodzielnego podejmowania wyzwań, oferuje ciekawe zajęcia pozaszkolne i uczy tolerancji. W wielu aspektach King William’s College jest świetnym dopełnieniem jak również kontynuacją wizji naszej szkoły.

Kings William’s College należy do placówek o bardzo wysokich standardach nauczania i wydaje się być doskonałą alternatywą dla uczniów absolwentów. Jesteśmy pewni, że każda placówka wybrana przez naszych uczniów klasy 8 przyjmie w swój poczet młodzież, która zgodnie z hasłem Amerykańskiej Szkoły Podstawowej Good begginings last a lifetime są gotowi do podejmowania wyzwań, świetnie wyedukowani i tolerancyjni.

Dziękujemy zarówno Pani Oworuszko jak i Panu Buchanan za trud włożony w organizację spotkania.


 

 

Natalia Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.