Poznaj naszych nauczycieli
Magdalena Borczon
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim & Technika
Absolwentka Wczesnej Edukacji z Nauczaniem Języka Angielskiego na Uniwersytecie Gdańskim oraz Filologii Angielskiej w Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych UG.
Każdego dnia staram się uczyć się od ucznia, stawiać się w jego położeniu tak, abym mogła zrozumieć, co on rozumie, i poznać sposób, w jaki on poznaje.
Zebra to mój znak rozpoznawczy, jednak świat postrzegam nie tylko w czarno-białych barwach.
Zuzanna Cegłowska
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Studentka ostatniego roku Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim.
Jestem zawsze gotowa wysłuchać swoich uczniów i staram się zrozumieć ich potrzeby. Wiem, że każde dziecko jest wyjątkowe i posiada swój indywidualny potencjał, dlatego moim celem jest budowanie sprawczości, poczucia własnej wartości i wspieranie rozwoju na wielu płaszczyznach. Chcę nie tylko przekazywać wiedzę, ale także inspirować młode umysły do samodzielnego myślenia i poszukiwania wiedzy.
Lubię podróże i gotowanie, a wolny czas chętnie spędzam grając w tenisa ziemnego, a także na instrumentach.
Iwona Chojnacka
Język polski
Nauczyciel j.polskiego i etyki z wieloletnim stażem. W szczególności interesuje mnie edukacja poprzez teatr i film. Jestem autorem wielu publikacji metodycznych, testów, scenariuszy lekcji i recenzji. Przez ponad 20 lat byłam doradcą języka polskiego w CEN i GODN.
Poza zajęciami z młodzieżą i nauczycielami, prowadzę ćwiczenia ze studentami w AMW. Od lat pracuję jako egzaminator, członek komisji Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, organizator (wespół z Gdyńską Szkołą Filmową) Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego Młode Albatrosy.
Ściśle współpracuję z Teatrem Miejskim, Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych, Uniwersytetem Gdańskim, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Ukończyłam w PAN Studia Podyplomowe Nowe Gimnazjum i Szkołę Główną Mistrzostwa Edukacyjnego.
Ewelina Ciach
Edukacja wczesnoszkolna
Odkąd byłam małą dziewczynką marzyłam o pracy z dziećmi. Udało mi się i od trzynastu lat realizuję swoje marzenia pracując w przedszkolach i innych placówkach dla dzieci. Kocham swoją pracę, w której dobro dzieci jest dla mnie najważniejsze. Zachęcam wychowanków do realizowania swoich pasji artystycznych, rozwijania kreatywności i uczę ich korzystania ze swojej wyobraźni. WSKAŹNIKIEM realizacji tego celu będzie dla mnie wyposażenie uczniów w poczucie bycia „obywatelem świata” gotowym mierzyć się z wyzwaniami przyszłości.
Jestem również wykwalifikowaną pielęgniarką. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w szpitalu w Wejherowie.
W wolnym czasie lubię tańczyć, śpiewać i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Lubię również majsterkować i zajmować się sztuką i rzemiosłem.
Ewa Etynkowska
Matematyka
Moją pasją od zawsze była matematyka, dlatego tez wybrałam taki kierunek studiów. Dzięki temu, że mój zawód jest równocześnie moim zainteresowaniem, wykonuję go z wielkim zaangażowaniem i zadowoleniem.
Oprócz matematyki interesuję się architekturą wnętrz oraz podróżami.
Stuart Field
Język angielski & Nauki społeczne
Urodziłem się w Zimbabwe ale od 8 roku zycia mieszkałem w Anglii. Tam na Uniwersytecie studiowałam literaturę angielską i historię i w 2002r. uzyskałem uprawnienia pedagogiczne. Ponad 10 lat naczyałem angielskiego, literatury angielskiej, prowadziłem zajęcia Film/Media/Media/Teatr. W Polsce mieszkam od 2012 roku.
Moje hobby to czytanie, gra na gitarze, literatura, gra w piłkę nożną i oglądanie filmów.
Aleksandra Dąbrowska
Gramatyka języka angielskiego & Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego, Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych oraz studiów podyplomowych z zakresu Zintegrowanej Wczesnej Edukacji. Uczestniczka wielu szkoleń, warsztatów i konferencji metodycznych.
W mojej codziennej pracy przyświeca mi motto "Children must be taught how to think, not what they think." Margaret Mead. Zapraszam dzieci do częstych spotkań z książką, podróży w świat fantazji i kreatywnego rozwijania swoich pasji. Chcę, by poznały czym jest szacunek i empatia oraz doceniały wartość przyjaźni. Postrzegam naukę w szkole jako przygodę, która ma przygotować dzieci do samodzielności i dojrzałości.
Aleksandra Gajewska
Wychowanie fizyczne
Zuzanna Gałkowska
Język polski w klasach 0-III
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Oligofrenopedagogika na wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz licznych studiów podyplomowych: terapii pedagogicznej, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopedii, a także kursów doskonalących, m.in. rocznego kursu reżyserii teatralnej, kursu budowy lalek teatralnych u legendarnej założycielki Teatru Miniatura Ewy Totwen.
Staram się korzystać w pracy z dziećmi z bogatego doświadczenia zawodowego, także pozaszkolnego: w teatrze, radiu i prasie. Za myślą Korczaka, jestem wielbicielką i orędowniczką szacunku dla dziecka, dla jego niewiedzy, dla niepowodzeń i łez, dla tajemnic i wahań...
Lubię podróże, góry, kajaki, a najbardziej powroty do mojego kaszubskiego domu, pełnego dzieci, zwierząt i książek.
Robert Garrett
Plastyka
Posiadam 30 letnie doświadczenie w nauczaniu. Edukacja jest podstawą naszego rozwoju. Całe życie się uczymy, rozwijamy naszą kreatywność, wyobraźnię i możliwość krytycznego myślenia.
Rezultatem edykacji jest łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz podejmowania wyzwań otaczającego nas świata.
Uczę konwersacji poprzez zabawę i zainteresowanie sztuką mając nadzieję, że język angielski zostanie przyjacielem naszych uczniów na zawsze.
W wolnym czasie jestem oddany sztuce w swojej nawet najbardziej zwariowanej formie.
Magdalena Hełminiak
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z tytułem magistra filologii angielskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim.
Doświadczenie zdobyte podczas pracy w szkole międzynarodowej, jak i praca w szkołach językowych sprawiły, że chcę swoją przyszłość związać z nauczaniem.
W wolnym czasie lubię uczyć się języka rosyjskiego i francuskiego.
Joanna Jankowska
Religia
Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.Bardzo lubię swoją pracę- pełną zaskakujących rozmów, poszukiwań i odkryć.Drugi człowiek to skarb!
Cieszę się mogąc w duchu franciszkańskim dzielić się z dziećmi i młodzieżą radością wiary w dobrego i kochającego BOGA.
Prywatnie moją pasją są góry. Kocham je zdobywać i podziwiać. Jak tylko mogę uprawiam alpinizm i wspinaczkę – najchętniej w odległych rejonach naszego globu.
Angelika Krzykawska
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Jestem nauczycielem, który wspiera uczniów w ich wszechstronnym rozwoju – intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Zależy mi na tym, aby każde dziecko czuło się zrozumiane, docenione i motywowane do nauki. W mojej pracy stawiam na indywidualne podejście, dostosowując metody nauczania do potrzeb i możliwości każdego ucznia. Dzięki temu mogę tworzyć środowisko, w którym dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale również rozwijają swoje talenty i umiejętności życiowe. Wierzę, że edukacja to coś więcej niż nauka – to wspólne odkrywanie świata, budowanie relacji i kształtowanie charakteru. Doceniam naukę poprzez zabawę oraz eksperymentowanie.
Moją pasją jest śpiewanie. Uwielbiam podróże, szczególnie w góry. Wolne chwile spędzam czytając książki i pływając na basenie.
Marta Kubacka
Psycholog szkolny
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, studiów podyplomowych z zakresu psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej i socjoterapii
Stawiam sobie za zadanie, by każde dziecko uczęszczające do naszej szkoły mogło czuć się ważne, mądre i rozumiane.
Od września do czerwca pakuję się we wszystkie zauważone problemy po to, byśmy razem uczyli się je rozwiązywać i wyciągali z nich wnioski na przyszłość. Dzielę włos na czworo, by dotrzeć do przyczyn różnych szkolnych zjawisk, z tego też powodu widać mnie z daleka. Lubię wsłuchiwać się w rytm szkoły. W czasie wolnym pakuję plecak, dzielę czas z przyjaciółmi i słucham siebie.
Karolina Kucera
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Przez osiem lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii i tam też ukończyłam studia na kierunku Childhood Studies. Praca z dziećmi jest moją wielką pasją, którą odkrywam wciąż na nowo. Czerpię ogromną radość z nauczania, a sukcesy moich uczniów dodają mi skrzydeł i motywują do dalszych wyzwań. W mojej pracy stosuję indywidualne podejście do każdego z małych podopiecznych i dokładam starań, by pomóc im w pełni wykorzystać swój potencjał. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, stale towarzyszy mi różnorodna muzyka. Z przyjemnością dzielę się nią z uczniami i zachęcam do kreatywnego rozwoju poprzez zajęcia manualne, szycie i projekty arts & crafts.
Moi podopieczni znają mnie jako Panią Lisek, nie tylko ze względu na kolor włosów, ale przede wszystkim na miłość do tego zwierzątka oraz pluszowego pomocnika, który często asystuje w lekcjach.
Klaudia Kuplicka
Język hiszpański
Od lat uczenie języka hiszpańskiego jest moją wielką pasją. Podczas swoich zajęć staram się rozbudzić w uczniach zainteresowanie bogatą oraz różnorodną kulturą i historią państw hiszpańskojęzycznych. Uważam, że ciekawość i otwartość na to co „inne” stanowi wielką wartość i jest nieodzownym elementem rozwoju.
Maciej Kuprycz
Wychowanie fizyczne
Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ,kierunek wychowanie fizyczne. Od najmłodszych lat uprawiałem piłkę koszykową, najpierw Podstawowej Szkole Sportowej, a następnie w Sportowym Liceum Ogólnokształcącym. Do momentu ukończenia studiów byłem czynnym zawodnikiem, obecnie gram dla przyjemności w ligach amatorskich.
Od lat jestem wielkim fanem ligi NBA ,poza tym interesuję się muzyką, filmem, książką, motoryzacją i podróżami. W mojej pracy najważniejsze jest dla mnie zachęcanie uczniów do całożyciowej aktywności fizycznej i dbania o zdrowie. Wierzę, że każda osoba jest w stanie znaleźć sobie sport albo inną formę aktywności ruchowej, która będzie jej sprawiać przyjemność.
Agnieszka Langowska
Kierownik projektów edukacyjnych
Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Od blisko 10 lat jestem związana z realizacją różnego rodzaju projektów edukacyjnych finansowanych z zewnętrznych źródeł. Swoje doświadczenie zdobywałam między innymi pracując jako Specjalista ds. projektów na Uniwersytecie Gdańskim oraz Dyrektor ds. rozwoju w portugalskiej firmie szkoleniowej.
Moją pracę w szkole traktuję jako PROJEKT, którego głównym celem jest umożliwienie uczniom wielokierunkowego rozwoju wykraczającego poza ramy podstawy programowej. Pragnę zrealizować ten CEL poprzez: organizację międzynarodowej wymiany młodzieży (między innymi poprzez program Erasmus+), oraz proponowanie uczniom stymulujących doświadczeń, mających inspirować ich do niekonwencjonalnego myślenia i rozwijania swoich pasji (między innymi konkursy międzynarodowe). WSKAŹNIKIEM realizacji tego celu będzie dla mnie wyposażenie uczniów w poczucie bycia „obywatelem świata” gotowym mierzyć się z wyzwaniami przyszłości.
Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów mieszkającą w uroczej małej wiosce pod Trójmiastem. Zdradzę wam też, mój mały sekret …. gdy tylko mam możliwość, oglądam Gwiezdne Wojny, przygody Avengers i X-men. To mój niezawodny sposób na oderwanie się od rzeczywistości.
Dominika Luśniak
Wicedyrektor & Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Anita Łukomska
Język niemiecki
Absolwentka Germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczyciel z wieloletnią praktyką, oraz licznymi sukcesami w przygotowywaniu uczniów do olimpiad językowych.
Urodziłam się w Gdyni, lecz dzieciństwo, oraz wczesną młodość spędziłam w Republice Federalnej Niemiec, gdzie rozpoczęłam swoją wspaniałą przygodę z językiem niemieckim, oraz kulturami krajów niemieckojęzycznych, która trwa do dziś.
Zainteresowanie moimi zajęciami sprawia mi wielką radość, oraz daje mi poczucie dobrze wykonanej pracy.
Barbara Kałużyńska
Terapia logopedyczna
Absolwentka Pedagogiki Społecznej oraz Podyplomowego Studium Logopedycznego na Uniwersytecie Gdańskim
Czerpię prawdziwą radość z bycia razem z dziećmi. Szanuję je i chciałabym być dla nich wsparciem, w podążaniu własną drogą. W pracy kieruję się słowami Janusza Korczaka "Dziecko chce być dobre. Jeśli tego nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż".
Kocham góry, turystycznie nieobojętna wędruję przez życie ze śpiewem na ustach. Jestem miłośniczką papierowych książek i pasjonatką języka ojczystego. W pracy dla ludzi hołduję przekonaniu, że nikt nie pozostaje obojętny na uśmiech :)
Marta Mąkosa
Fizyka
Absolwentka UG, kierunek: fizyka z matematyką. Jako, że zawód nauczyciela jest moim powołaniem i pasją, od początku pracy zawodowej z dużym zaangażowaniem włączam się w proces dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy.
W nauczaniu stosuję metody aktywizujące uczniów polegające na wyzwalaniu aktywnej, badawczej postawy, chciałabym, aby w innowacyjny sposób wpływali na otaczający świat, współuczestniczyli w rozwiązywaniu współczesnych problemów nauki i techniki. Moim celem jest pokazanie uczniom jak wyglądają metody badawcze w fizyce (i nie tylko) oraz jak powinna wyglądać praca naukowa (jej przygotowanie oraz sam proces analizy). Logiczne myślenie oraz wdrażanie uczniów w system pracy, który polega na rozwiązywaniu problemów z pewnością ułatwi im wejście w dorosłe życie.
Ewelina Mogilnicka
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim z brytyjskimi kwalifikacjami - Qualified Teacher Status (QTS) in England.
“A hundred years from now it will not matter what my bank account was, the sort of house I lived in, or the kind of car I drove... but the world may be different because I was important in the life of a child”
Forest E. Witcraft
Joanna Napieralska
Informatyka
Jestem absolwentką inżynierskich studiów na kierunku informatyka. Od najmłodszych lat czułam, że zawód nauczyciela jest takim, w którym mogłabym się spełniać i z uśmiechem na twarzy wprowadzam dzieci w świat nowych technologii.
Prywatnie jestem pasjonatką kultury amerykańskiej i podróży, a wolne chwile najchętniej spędzam przy dobrej książce.
Małgorzata Niwińska
Historia & Wiedza o społeczeństwie
Absolwentka KUL-u i Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku politologia oraz UKSW w Warszawie na kierunku etyka. Później ukończyła podyplomowo politologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz etykę na UKSW w Warszawie.
Uczę już tyle, że sama jestem jak historia. Dla mnie historia naprawdę jest ,magistra vitae” i chcę tym przeświadczeniem podzielić się z uczniami. Ale chcę też, aby była to nauka żywa, barwna i ciekawa. Sami przecież piszemy historię, musimy więc ją rozumnie kreować. Każdy przedmiot może być źródłem wiedzy.
Lubię literaturę historyczną i sensacyjną, ale najbardziej podróże odkrywające ciekawą przeszłość. Z uczniami najciekawsze wyprawy organizuję w polskie góry bo to wspaniały i mądry relaks po wytężonej pracy.
Alicja Nowak
Biologia
Od ponad 15 lat nauczam biologii i każdy z tych 5475 dni był dla mnie przygodą, w którą wyruszałam razem z dociekliwymi umysłami moich uczniów. Cieszy mnie myśl, że jeszcze wiele takich wypraw przed nami.
Daria Pawlak
Matematyka i informatyka
W wolnym czasie lubię czytać książki, oglądać filmy, ale również poznawać nowe miejsca.
Anna Pawłowska
Wicedyrektor & Przyroda, Geografia
Doktor Nauk o Ziemi Uniwersytetu Gdańskiego, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu przyrody i techniki również na Uniwersytecie Gdańskim.
„Przyroda jest nieskończoną dziedziną, której środek leży wszędzie, a zakres nigdzie”
Albert Schweitzer
Nauczanie przyrody jest bezkresną podróżą dającą mi możliwość realizowania swoich pasji, a praca z uczniami sprawia mi ogromną satysfakcję. Podziwiam doskonały świat natury i próbuję oddać jego piękno w każdym wymiarze.
Katarzyna Pawłóczenko
Język polski
Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego wydziału Filologii polskiej oraz podyplomowych studiów pedagogicznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zarówno w pracy jak i w życiu fascynują mnie wyzwania, ruch, nieograniczone możliwości oraz świeżość spojrzenia. U swoich podopiecznych pragnę wzbudzić miłość do języka polskiego, sprowokować do dociekliwości i poszukiwań, wyzwolić wrażliwość, empatię oraz entuzjazm w zderzeniu z pięknem słowa. Wtórując czeskiemu pedagogowi - Janowi Amosowi Komeńskiemu - daję wiarę powiedzeniu:
„Nauka rozpoczynać się musi od zmysłowych spostrzeżeń, a nie od opisów rzeczy słowami.”
Według mnie kluczem do sukcesu w edukacji nauczycielskiej jest model nauczania otwartego. Na równi z doskonałym przygotowaniem merytorycznym plasuję dobry kontakt z uczniami, rozmowy na różnorodne tematy, podzielanie pasji, umiejętność słuchania, nacisk na działanie w grupie oraz dbanie o dobrego ducha zespołu klasowego. Staram się by na moich lekcjach nie zagościła nuda prowadząc je żywiołowo i z pomysłem. Oczywistym jest, że sukcesy wychowanków działają na mnie bardzo motywująco, jednak największą nagrodą jest błysk w oku uczniów oraz zaangażowanie podczas zajęć. Co to znaczy być dobrym nauczycielem? Dla mnie odpowiedź może być tylko jedna – dobry nauczyciel to nauczyciel twórczy i poszukujący, aktywny, otwarty na wszystko co nowe, partnerski w dialogu nauczyciel – uczeń.
W wolnych chwilach relaksuję się uprawiając pływanie i biegi, eksperymentując w kuchni, piknikując z rodziną, a wieczorami delektując się książką przy akompaniamencie blasku aromatycznych świec. Uwielbiam czystość i prostotę białych skandynawskich wnętrz oraz obserwowanie żeglujących córek. Uważam się za osobę szczęśliwą i spełnioną; mieszkam nad ukochanym morzem, mam fantastyczną rodzinę oraz pracę, która jest moją pasją a zarazem fascynującą przygodą.
Kryspin Pluta
Mental Support
Od wielu lat towarzyszę młodzieży w procesie rozwoju – jako pedagog, tutor, trener oraz edukator filmowy. Wspieram młodych ludzi, inspirując ich do twórczego działania tworząc w Gdyni Dom Filmowy – w formule “od pomysłu do realizacji” pod moją opieką powstało kilkaset krótkich filmów tworzonych przez dzieci i młodzież o tym, co dla nich ważne. Sam tworzę filmy, m.in. „Optimista”, „Gadzio”, „Kapitan”.
Jestem absolwentem reżyserii, socjologii, pedagogiki oraz psychologii dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS, Zajmuję się kwestiami zdrowia psychicznego, profilaktyki uzależnień, bezpieczeństwa w sieci i psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży.
Z Amerykańską Szkołą Podstawową jestem związany od 2016 roku, jako nauczyciel Wychowania do życia w rodzinie, realizator projektów edukacji filmowej oraz pedagog do spraw wsparcia osobistego uczniów.
Natalia Radomska
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Nigdy nie miałam wątpliwości, że nauczanie to najwspanialszy zawód świata. Począwszy od zabaw w szkołę , kiedy jako dziecko przygotowywałam lekcje dla Babci i Dziadka, poprzez studia pedagogiczne a następnie praktyki w międzynarodowej szkole, wiedziałam, że jestem w odpowiednim miejsu.
Studiowałam na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Pedagogika- Wczesna Edukacja z Językiem Angielskim oraz w Kolegium Języków Obcych, na kierunku Fililogia Angielska. Pracujac w zawodzie, który się ceni, szanując indywidualność i wyjątkowość każdego ucznia, codziennie można cieszyć się z rozwoju, na który ma się wpływ.
Justyna Raulin
Chemia
Absolwentka Wydziału Chemii i Podyplomowego Studium Matematyki z Informatyką na Uniwersytecie Gdańskim. Współpraca z uczniem i stopniowe budowanie fundamentów wiedzy pozwalających zrozumieć otaczający nas świat pochłania mnie do reszty. Staram się łatwymi sposobami wyjaśniać problemy chemiczne. Od wielu lat przygotowuję uczniów do Olimpiady Chemicznej. Mój upór nie pozwala im się poddawać. Założony cel osiągają w otoczeniu pasji i współpracy koleżeńskiej. Mojemu nauczaniu przyświeca motto: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” - Maria Skłodowska-Curie. Uwielbiam podróże, a najbardziej samochodowe, które planuję wspólnie z rodziną i skrupulatnie realizujemy ich punkty. Jest w nich miejsce na spontaniczne zatrzymanie się w miejscach, których plan podróży nie uwzględniał. Ta forma podróży pozwala nam poznać nowych ludzi, ich styl życia, sposób patrzenia na świat. Wędrówki ładują nas pozytywną energią i uśmiechem, którymi dzielimy się z innymi.
Magdalena Rutkowska
Wychowanie fizyczne
Miłość do sportu zaszczepił we mnie mój pierwszy nauczyciel wychowania fizycznego. To za Jego namową zaczęłam uczęszczać na zajęcia tenisa stołowego prowadzone w szkole po lekcjach. Przygoda z tym sportem towarzyszyła mi w życiu przez kolejne osiem lat.
Jako nauczyciel wychowania fizycznego chciałabym, aby dzieci i młodzież poznały zalety bycia aktywnym oraz aby były świadome, jak ważną rolę aktywność fizyczna odgrywa w kształtowaniu naszego zdrowia. Jak mawiał królewski medyk z XVI w.: ,,Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.
Nie wyobrażam sobie spędzania czasu wolnego bez aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, bieganie, górskie wędrówki to zdecydowanie coś, co lubię. Ponadto w kręgu moich zainteresowań mieszczą się jeszcze: florystyka, czytanie książek oraz zagadnienia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Monika Skowron
Pedagog specjalny i terapeuta pedagogiczny
Ukończyłam studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna oraz pedagogika ogólna, a także studia podyplomowe z zakresu diagnozy, rewalidacji i terapii pedagogicznej.
Moim celem jest wspieranie dzieci w ich harmonijnym rozwoju, pomaganie im w pokonywaniu trudności i rozwijaniu swoich umiejętności. Zależy mi na tym, aby każde dziecko czuło się bezpieczne i akceptowane. Zawsze jestem gotowa pomóc i wysłuchać, bo wierzę, że każdy ma w sobie potencjał do osiągnięcia wielkich rzeczy. Moja misja to wspierać dzieci w odkrywaniu ich talentów oraz pomagać im wzrastać w poczuciu własnej wartości.
W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze i czytać książki, co pozwala mi na chwilę relaksu oraz rozwój moich zainteresowań.
Jowita Stańkowska-Kotyło
Edukacja wczesnoszkolna
John Sudar
Język angielski & Muzyka
Bycie nauczycielem od ponad 30 lat wiele mnie nauczyło i cieszy mnie, że wciąż się uczę. Lubię skupiać uczniów na odpowiedziach na pytania: ,,co?”, ,,jak?”, ,,dlaczego?”.
,,Co” dotyczy przedmiotu. Równie ważne jest ,,jak” – to znaczy, by nauczyciele i uczniowie byli świadomi indywidualnych sposobów uczenia się, różnorodnych strategii w nauce, naszych mocnych i słabych stron. Ostatni składnik, ,,dlaczego”, dotyczy przyczyn, dla których uczymy się czegoś, tego jak jest to istotne oraz sposobów wykorzystywania nabywanej wiedzy i umiejętności w szkolnych i w życiowych sytuacjach.
Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w całym procesie uczenia się i mam nadzieję, że przez takie rozmyślanie nad nim uda nam się osiągnąć jeden z głównych celów z misji naszej szkoły, czyli inspirowanie uczniów do wnoszenia radości i pasji w uczenie się i chęci nauki przez całe życie.
Aleksandra Sulikowska
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
W nauczaniu najważniejsze jest dla mnie budowanie poczucia bezpieczeństwa, efektywna komunikacja oraz dogłębne zrozumienie potrzeb dzieci.
Lekcje mają być przygodą, zabawą oraz sposobem na rozwijanie kreatywności.Dobry nauczyciel sprawia, że dzieci są uśmiechnięte, otwarte i nie boją się nowych wyzwań.
Co lubię? Pływać w ciepłym morzu, tańczyć, odpoczywać w ogrodzie. Bardzo lubię brytyjskie filmy i powieści. Sushi to moje ulubione danie.
Emilia Sulkowska
Muzyka
Absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Artystycznej, Muzyki Kościelnej i Rytmiki w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz podyplomowych studiów Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Gram na flecie poprzecznym i fortepianie, moją pasją jest śpiew we wszystkich odsłonach - od solowego, przez zespołowy, na chóralnym skończywszy. Jestem również wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie kształcę młodych adeptów edukacji muzycznej. Podczas tych wspólnych zajęć ze studentami i dziećmi ciągle przekonuje się, jak duży wpływ na wielopłaszczyznowy rozwój dziecka ma umuzykalnienie i wrażliwość muzyczna, dlatego w swojej pracy dążę do rozwijania artystycznych pasji każdego ucznia, starając się nauczyć świadomego odbioru sztuki, jak również wyrażania siebie poprzez muzykowanie.
Uwielbiam spędzać czas z rodziną i cieszyć się naturą i sielskim życiem na wsi.
Katarzyna Szostak
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Absolwentka Pedagogiki w specjalności Resocjalizacja oraz studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Swoją przygodę ze szkołą Amerykańską zaczęłam bardzo wcześnie, mając niespełna 20 lat. Szkoła się rozwijała i ja razem z nią, dlatego jest mi ona tak bliska. W mojej pracy szczególnie zwracam uwagę na bezpieczeństwo dzieci, ich uśmiech, rozwój i dobre samopoczucie. Szczęśliwy uczeń, to szczęśliwa nauczycielka.
Barbara Twells
Gramatyka języka angielskiego
Jestem absolwentką Filologii Angielskiej i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim.
Pracuję w Amerykańskiej Szkole Podstawowej w Gdyni od wielu lat. Szkoliłam swój warsztat nauczania języka angielskiego w Stanach Zjednoczonych i wzbogacam swoje doświadczenie ucząć angielskiego latem w Wielkiej Brytanii.
Moim priorytetem jest aby wspólnymi siłami z uczniami, w sposób zrozumiały i praktyczny, budować gramatyczny fundament języka, rozbudzić ich ciekawość do świata i ludzi. Fascynuje mnie proces poznawczy, jaki każdy z moich uczniów przechodzi na swój wyjątkowy i niepowtarzalny sposób.
Uwielbiam podróże. Odkrywanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi, ich stylu życia i myślenia wzbogaca mnie ogromnie.
Karolina Antolak – Tymoszuk
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Absolwentka Filologii Angielskiej oraz Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych na Uniwersytecie Gdańskim i studiów podyplomowych z zakresu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej
Wierzę, że bez dobrych relacji nie ma efektywnej nauki. O wiele bardziej istotne od wszystkich metod nauczania jest podejście nauczyciela i jego nastawienie. "Wszystkie dzieci przychodząc do szkoły mają ogromny zapał do nauki. Nie chodzi zatem o to, by ten zapał rozbudzać, ale o to, by go nie zniszczyć (…) Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil."- J. Korczak. Tego właśnie życzę i dzieciom i sobie:)
Bliskia mi jest myśl Ryszarda Kapuścińskiego „Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."
Grażyna Urbańczyk
Język niemiecki
Absolwentka Germanistyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim.
"Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiß nichts von seiner eigenen."* – powiedział J. W. Goethe. Przekonuję uczniów, że znajomość języka obcego to coś więcej niż umiejętność komunikacji, to poszerzanie horyzontów i wędrówka w głąb samego siebie.
Bardzo lubię niemieckie kryminały i literaturę historyczną. Pełne uwielbienia oczy mojej psiny i dobra, szwajcarska czekolada zawsze rozmiękczają moje serce.
* “Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o swoim własnym.“
Agata Wasilewska
Wychowanie fizyczne
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, instruktor łyżwiarstwa figurowego, narciarstwa, gimnastyki i pływania.
Od 13 lat uczę w Amerykańskiej Szkole Podstawowej, gdzie z dużym powodzeniem wdrażam do programu nauczania zajęcia na łyżwach, rolkach, deskorolkach, a także lekcje tańca. Od wielu lat związana jestem z łyżwiarstwem figurowym, jako instruktor nauki jazdy dla dzieci, dorosłych i studentów AWFiS w Gdańsku oraz sędzia.
Od 2015 roku jestem zaangażowana w działalność Fundacji ,,Sport na Zdrowie” przy projekcie ,,REStart – Rehabilitacja, Edukacja i Sport na Zdrowie”, gdzie prowadzę zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.
Magdalena Wiczyńska-Siwy
Język angielski
Człowiek orkiestra. Lider, twórca i szkoły językowej Say&Play Sopot School of English, od 12 lat współorganizatorka półkolonii językowych Sopot English Summer Camps, trener logicznego myślenia Feuerenstein Institute, koordynator programu Let’s Think pomagającego rozwijać kluczowe umiejętności XXI wieku. Nauczaniem dzieci i młodzieży angielskiego zajmuje się od ponad 20 lat. Absolwentka Uniwersytety Gdańskiego. Kocha języki. Na swojej drodze w mniejszym bądź większym stopniu poznała angielski, rosyjski i francuski. Aktualnie uczy się szwedzkiego..
Śpiewa, tańczy, gra na fortepianie i gitarze, kocha przeróżne crafty: szydełkuje, szyje na maszynie i ogólnie uwielbia tworzyć coś z niczego. Jej pasją są escape roomy, które projektuje i realizuje sama. Od 2019 dzieli się swoją wiedzą podczas przeróżnych szkoleń, była prelegentką między innymi Kapeluszy Lektora PASE oraz szkoleń IATEFL.
Prywatnie mama trójki dzieci w wieku szkolnym, które od lat dzielnie testują jej nauczycielskie pomysły.
Anna Wysocka
Matematyka
Czarowi nauk przyrodniczych oraz inżynieryjno technicznych uległam studiując na Politechnice Gdańskiej, Akademii Morskiej oraz Uniwersytecie Vitus Bering w Danii. W swojej pracy staram się przekazać swoją pasję do matematyki i fizyki, ich niezwykłość i zastosowanie w otaczającym nas świecie.
W czasie wolnym wędruję po górach i zwiedzam tajemnicze zakątki Europy, docierając rowerem w najpiękniejsze miejsca.
Alicja Zakrzewska
Religia
Pochodzę z Podlasia, a mieszkam w Gdańsku już od studiów. Ukończyłam Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach pracowałam głównie w organizacjach pozarządowych, gdyż lubię łączyć pracę zawodową z pomaganiem innym. W międzyczasie, z powodu zainteresowania tematem wiary i duchowości, ukończyłam studia teologiczne w Gdyni. Od zawsze również kocham dzieci, dlatego 6 lat temu postanowiłam zmienić kierunek zawodowy i zostać nauczycielką religii. W tym celu ukończyłam także studia pedagogiczne w Gdańsku. W swojej pracy kieruję się empatią, indywidualnym podejściem do dziecka oraz pasją do ewangelizacji i kształtowania wśród uczniów wartości najwyższych. Lubię aktywnie spędzać czas, jeździć na rowerze, grać w siatkówkę i pływać. Poza tym chętnie czytam książki, a także spotykam się z rodziną i przyjaciółmi.
Aleksandra Zyśk
Edukacja wczesnoszkolna w języku angielskim
Jestem absolwentką Pedagogiki Wczesnoszkolnej z językiem angielskim oraz Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim. Doskonaliłam swoje umiejętności i warsztat nauczycielski pracując przez ostatnie 8 lat w szkole międzynarodowej.
Pracując jako nauczyciel, najważniejszym jest dla mnie zbudowanie bezpiecznej, ciepłej relacji z uczniami, która stanowi fundament do stworzenia środowiska sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Staram się inspirować uczniów do nauki tak, aby stawali się coraz bardziej samodzielnymi, świadomymi i kreatywnymi osobami. Wierzę, że klasa szkolna może stanowić miejsce kształtujące postawę otwartości, empatii i wzajemnej życzliwości. Każde dziecko posiada potencjał, który warto odkrywać i pomóc mu go rozwijać.
Prywatnie lubię spędzać czas wolny w towarzystwie mojej kotki Goździka, czytając literaturę piękną bądź zwiedzając instytucje kulturalne.