Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na projekt „Nasz patron - I.J. Paderewski – mistrz fortepianu, który wygrał niepodległą Polskę” w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Santander. Prace nad realizacją zadań już trwają!

Od wielu lat wśród zarządu szkoły, jak również w środowisku nauczycielskim, istniała myśl o nadaniu szkole imienia I.J. Paderewskiego – wybitnej postaci, która łączyła polską i amerykańską historię. Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości stanowią idealną okazję do prezentacji młodzieży sylwetki tego wybitnego Polaka oraz jego twórczości i zasług dla Polski.

W ramach projektu zorganizujemy:

►historyczną grę terenową - bieg z zadaniami dla młodzieży (24 października 2018),,
►warsztaty historyczne oraz teatralne (wrzesień-październik 2018).

Uwieńczeniem naszego projektu będzie wyjątkowe wydarzenie...

W dniu 6 listopada 2018 o godzinie 15.00 Amerykańska Szkoła Podstawowa we współpracy z Centrum Kultury w Gdyni planuje uroczyście uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez organizację koncertu pieśni oraz prezentację spektaklu “Scenki z życia I.J.Paderewskiego” . Wydarzenie to odbędzie się w nowo otwartym budynku Konsulatu Kultury w Gdyni a na scenie zaprezentują się uczniowie naszej szkoły oraz artyści trójmiejskich instytucji kulturalnych!

Już teraz zapraszamy wszystkich serdecznie!


 

 

Natalia Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.