13 grudnia 2019r. w Amerykańskiej Szkole Podstawowej odbyła się kolejna Aukcja Charytatywna. Komisja Aukcyjna podliczyła zebraną kwotę, która wyniosła 37.261,00 zł.


Rozpoczęła się wspaniałym Kiermaszem Świątecznym, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Niezwykłe prace naszych wychowanków cieszyły się ogromnym powodzeniem. Zebrani mogli też wysłuchać wspaniałego występu solistki operowej Pani Julii Iwaszkiewicz oraz zachwycić się tańcem Janka Wasilewskiego, ucznia klasy szóstej AES, laureata wielu krajowych konkursów tanecznych, który z partnerką Wiktorią Wojnarowską popisał się najwyższym kunsztem tanecznym. Niewątpliwą atrakcją wieczoru był występ Johna Sudara oraz Stuarta Fielda, dzieci z chóru szkolnego, które z góralskim przytupem wprowadziły zebranych w niezwykłą atmosferę świąt, a także pokaz gry na ukulele, który przygotowała Danielle Ria Hobby z Nowej Zelandii. Uczestnicy Aukcji mogli wysłuchać też śpiewu uczennicy klasy szóstej, Kiary Stempień.
Dodatkową atrakcją aukcji było wykonanie profesjonalnych zdjęć ze świętym Mikołajem w „szkolnym zakładzie fotograficznym” oraz projekcje filmowe przeznaczone dla dzieci, odbywające się w dwóch różnych „salach kinowych”. Zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa dla wszystkich uczniów.
Tradycyjnie Aukcje w AES zapewniają też wyjątkowe rozkosze kulinarne – doskonałe ciasta, przekąski i aromatyczną kawę, które nie zawiodły najbardziej wytrawnych smakoszy.
Aukcja zakończyła się o 19.30.

Zebrane środki postanowiono przekazać na:

- Dom Hospicyjny Bursztynowa Przystań (środki na zakup Koncentratora Tlenu oraz Pompy
Infuzyjnej jednostrzykawkowej) 5.884,40 zł

- Grzegorz Solecki - Fundacja Zdążyć z Pomocą (operacja nogi) 15.748,60 zł-

- Kuba Szylke - Fundacja Siepomaga – operacja oczu 12.128,00 zł - Dom Dziecka (środki na zakup laptopa) 3.500,00 zł

 

Podsumowanie
Aukcja Charytatywna zakończyła się sukcesem. Zebrane środki przeznaczono na wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Wśród nas jest mnóstwo osób wielkiego serca, które bez zastanowienia pragną pomagać innym. „Dobro powraca” to maksyma, która stanowi myśl przewodnią ich życia. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania środków niezbędnych dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie, które nie jest jedynie pojedynczym porywem serca, ale wieloletnią, trwałą działalnością naszej szkoły,, która każdego roku przyczynia się do czynienia dobra i jest niezwykłym przykładem wrażliwości na drugiego człowieka.

 

Nadi2
Nadi1
w3
Nadi1
w3


 

 

Natalia Maciejewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.