Jak wiecie, czwartek 26 listopada to Święto Dziękczynienia, wyjątkowe święto dla wszystkich Amerykanów, które zawsze miało znaczenie dla społeczności szkół amerykańskich. To dzień, w którym wszyscy powinniśmy docenić to, co mamy i wyrazić swoją wdzięczność.

Chociaż pierwsze Święto Dziękczynienia sięga XVIII wieku, dopiero w 1863 roku prezydent Abraham Lincoln zadekretował, że powinno stać się świętem narodowym i odbywać się w każdy czwarty czwartek listopada. W 1863 roku Stany Zjednoczone zostały uwikłane w zaciekłą wojnę domową. Pomimo trudności i tragedii, z jakimi borykali się Amerykanie, prezydent Lincoln uważał, że „fit and proper” jest po to, aby dobrodziejstwa, którymi cieszyli się ludzie, „should be solemnly, reverently, and gratefully acknowledged as with one heart and one voice…”.

Cały świat przeżywa teraz  trudne czasy i wydaje się, że znowu warto i należy poświęcić chwilę na refleksję nad rzeczami, za które powinniśmy być wdzięczni. Mając to na uwadze, życzymy Tobie i Twoim rodzinom zdrowia, pomyślności i szczęśliwego Święta Dziękczynienia.

Zgodnie ze zwyczajem w USA lekcje nie będą odbywać się w piątek, 27 listopada. 

ffu

 

 

Natalia Maciejewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.