W VII edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielki Maraton Czytelniczy „Spotkacie nowych przyjaciół” pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska wzięło udział ok. 2000 uczestników ze 145 szkół z Polski i jednej szkoły z Leicester w Wielkiej Brytanii.

 Protokoły końcowe nadesłano ze 141 szkół. Po ich weryfikacji zostało przyznanych 89 tytułów laureata, 119 tytułów finalisty oraz 167 wyróżnień. Dla laureatów, finalistów 

i wyróżnionych przygotowano dyplomy oraz nagrody książkowe (ufundowane przez Miasto Gdańsk). Zostaną one wręczone na uroczystości, która odbędzie się 9 maja, o godzinie 9:00 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku (plac Solidarności 1
w Gdańsku).

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim dzieciom, biorącym udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielki Maraton Czytelniczy „Spotkacie nowych przyjaciół”. Jesteście nie tylko doskonałymi czytelnikami, ale uczniami, którzy podjęli wysiłek i dodatkowo poza obowiązkowymi lekturami szkolnymi, przeczytaliście ze zrozumieniem wymagane przez organizatorów pozycje książkowe.

 

Gratuluję laureatce Marysi Rochowicz z III klasy,

finalistom: Mai Reszel, Ewelinie Lala z klasy III i Karolinie Bernackiej-Mielewczyk, Julii Kanigowskiej, Julii Has z klasy II oraz

wyróżnionym: Konradowi Czech, Idze Węgrowicz, Jakubowi Ziemiaszewskiemu z klasy II, Dominice Głuchowskiej z klasy III i wszystkim tym, którzy zdecydowali się na wspólną zabawę z książką.

 

Założeniem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz budowanie świadomości humanistycznej.

Był to niezwykle trudny konkurs, gdyż wymagał systematyczności, organizacji pracy, uważności i przyjacielskiej postawy - dzieci wymieniały się książkami, sporządzały listy kolejności, czytały w parach.

 

Klasy 4 do 8:

Laureaci:
Natalia Sikorska, Marianna Skowronek

Finaliści:
Mieszko Skrobol, Olga Wietek, Zofia Zagórska, Nina Ziemianowicz, Ewa Bednarz, Albert Szymczak, Jan Skwiercz, Julia Włodarczyk

Wyróżnieni:
Dominika Sikorska, Mikołaj Stachowiak, Marcelina Kręcicka, Marika Chaber, Nina Łosin, Barbara Bronik, Jerzy Makowski, Marianna Gałkowska, Marcelina Szukalska, Matylda Tylicka

PHOTO 2019 05 16 11 18 11PHOTO 2019 05 16 11 19 25PHOTO 2019 05 16 11 19 25 1

Dziękujemy zarówno uczniom jak i rodzicom !

 

 

 

Natalia Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.