„Czytanie wszystkimi zmysłami” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, w którym brały udział klasy trzecie. Podczas spotkania z przebranym w strój jednego z bohaterów książki „ Czasodzieje” - Michałem Żołyńskim poznaliśmy cechy charakteryzujące gatunek fantasy. Potem przeszliśmy na piechotę do Nadbałtyckiego Centrum Kultury, gdzie w sali mieszczańskiej przywitał nas Andrzej Maleszka - autor, bestsellerowej wśród powieści dla dzieci i młodzieży, serii Magiczne Drzewo.

festiwal literatury dla dzieci 720x320

Spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie. Dzieci były zapraszane na scenę, gdzie pod kierunkiem charyzmatycznego pisarza odgrywały scenki z jego książek. Gra aktorska jednej z naszych uczennic, tak bardzo spodobała się panu Maleszce, że poprosił nas o kontakt. Na zakończenie spotkania, podpisując książki, zadawał dzieciom mnóstwo pytań.

Bezpośredniość pisarza urzekła wszystkich słuchaczy. Kto wie, może pisząc kolejną książkę wykorzysta pomysły naszych dzieci?