Z dumą pragniemy poinformować, że w Amerykańskiej Szkole Podstawowej rozpoczynamy międzynarodową przygodę!

Nasza szkoła weźmie udział w projekcie “Sense your City, Taste its Sights”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne– współpraca szkół programu Erasmus + (KA229) wspólnie ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Główną ideą tego projektu jest poznawanie własnego i innych miast europejskich oraz ich dziedzictwa kulturowego za pomocą zmysłów (smaku, wzroku, słuchu, dotyku i węchu) poprzez realizację działań własnych i dzielenie się efektami tej pracy z uczniami naszych partnerskich szkół. Wspólnie z młodzieżą z Hiszpanii, Grecji i Portugalii przez dwa lata będziemy pracować nad wieloma zadaniami, między innymi:

►stworzymy “słowniczek” użytecznych zwrotów dla każdego kraju i nauczymy się ich wymowy,
►stworzymy grę planszową dotyczącą dziedzictwa kulturowego nadmorskich miast europejskich biorących udział w projekcie,
►poznamy potrawy typowe dla każdego z krajów i nauczymy się je przyrządzać,
►wspólnie zastanowimy się nad znaczeniem morza dla każdego z miast partnerskich,
►weźmiemy udział w międzynarodowym koncercie kolęd,
►poznamy tradycyjne tańce ludowe charakterystyczne dla każdego z partnerskich krajów.

Projekt przewiduje działania lokalne na miejscu, jak również mobilności zagraniczne uczniów. W ramach zaplanowanych aktywności projektowych przewidziane są trzy wyjazdy niewielkiej grupy uczniów naszej szkoły do miast europejskich (Barcelos w Portugalii, Tarragony w Hiszpaniii Agios Nikolaos w Grecji). Mobilności te mają na celu współpracę i wymianą kulturalną młodzieży. W zamian będziemy gościć 18 uczniów ze szkół partnerskich w Polsce.

Kierownikiem projektów Erasmus+ w naszej szkole jest Agnieszka Langowska, a Liderem Zespołu Projektowego "Sense your City" nauczyciel plastyki Rob Garrett.

Zapraszamy wszystkich członków społeczności szkolnej, którzy są zainteresowani wsparciem naszych działań lub udziałem w projekcie!


 

 

Natalia Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.