KONKURS: Wybieramy LOGO dla PROJEKTU ERASMUS + "Sense Your City, Taste its Sights" [2018-1-ES01-KA229-050363] (2018-2020) ("Poczuj swoje miasto, posmakuj jego zabytków"). Udział w konkursie jest darmowy i otwarty dla wszystkich. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz członków społeczności. Zachęcamy do wzięcia udziału!!

Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni bierze udział w projekcie Erasmus + "Sense Your City, Taste its Sights" z trzema innymi szkołami z Grecji, Portugalii i Hiszpanii. Celem projektu jest poznanie dziedzictwa kulturowego miast Agios Nikolaos, Barcelos, Tarragona i Gdyni za pomocą pięciu zmysłów (smak, wzrok, dotyk, dźwięk, zapach).

CEL KONKURSU: Szukamy logo, które będzie używane jako "tożsamość" (obraz), oraz które bezpośrednio odwoła się do kluczowych aspektów projektu, takich jak: dziedzictwo kulturowe, ludzkie zmysły, przeszłość i przyszłość Europy, miasto. Zaprojektowane logo musi być odpowiednio dostosowywane do wielu form rozpowszechniania, takich jak: papier, karty, plakaty, e-maile, strony internetowe, media społecznościowe, banery, flagi, koszulki itp.

KONKURS W 2 ETAPACH: Pierwszym etapem jest wyłonienie dwóch "lokalnych" finalistów z każdego z czterech miast. Wyboru dokona jury lokalne. W drugiej fazie zespoły projektowe podczas spotkania w Barcelos, w Portugalii w grudniu 2018r.(w sumie 24 uczniów i 8 nauczycieli z czterech szkół), wyłonią drogą głosowania zwycięzcę konkursu spośród ośmiu finalistów. Członkowie zespołu projektowego oddadzą głosy na kolejno 1, 2 i 3 miejsce, pamiętając, że nie mogą głosować na 2 finalistów z ich własnego miasta.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ? Uczniowie , nauczyciele, rodzice, członkowie personelu i szerszej społeczności. Uczestnicy mogą zaprojektować logo samodzielnie lub zespołowo. Każdy uczestnik/uczestnicy mogą przesłać maksymalnie dwa oryginalne projekty logo. Udział w konkursie na logo oznacza akceptację wszystkich zasad i wymagań konkursowych.

KRYTERIA OCENY: Projekt logo powinien odzwierciedlać charakter projektu i może zawierać następujące motto: "Sense Your City". Tylko te prace, które są zgodne z regułami konkursu, będą kwalifikowały się do dalszej selekcji.

JURY: Członkowie jury zostaną wybrani spośród członków Zarządu APSO (1), Samorządu Uczniowskiego (1) rodziców uczniów (1), uczestników projektu Erasmus + (1 uczeń i 1 nauczyciel). Członkowie jury nie mogą wziąć udziału w konkursie.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PROJEKTU: Prace muszą być oryginalne i dotąd nigdzie niepublikowane, nie mogą także naruszać żadnych istniejących praw autorskich. Technika projektu może być dowolnie wybrana przez uczestnika. Należy jednak pamiętać, że zwycięskie logo będzie odtwarzane za pomocą różnych mediów i materiałów. Zgłoszenia można nadsyłać w wersjach zarówno cyfrowych jak i na papierze w formacie A4.

TERMIN NADESŁANIA PRAC i REGULAMIN ICH PRZYJĘCIA:

1. Oryginalne projekty na etapie lokalnym należy złożyć w siedzibie Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni do poniedziałku 3 grudnia 2018r. do godziny 17.00.

2. Prace w formie papierowej z dopiskiem "Konkurs na logo projektu Erasmus + 1" należy dostarczyć do biura szkoły.

3. Zgłoszenia cyfrowe należy przesłać na adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z tematem wiadomości "Konkurs na logo projektu Erasmus + 1".

4. Wszystkim zgłoszeniom musi towarzyszyć pełne imię i nazwisko/imiona i nazwiska, adres/y e-mail i numer/y telefonu uczestników.

5. Organizatorzy nie będą prowadzili korespondencji dotyczącej wyboru prac lub wyników konkursu. Decyzja jury jest ostateczna.

 

Gdynia, 8.11.2018r.

 

serasmusleft pl

 

 

Natalia Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.