Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni weźmie udział również w drugim projekcie “Jeux sans Frontiere”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne– współpraca szkół programu Erasmus + (KA229).

Główną ideą tego projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat współczesnej migracji i jej historycznego kontekstu. Wspólnie z naszymi partnerskimi szkołami z Anglii, Włoch i Hiszpanii przez dwa lata będziemy pracować nad wieloma zadaniami, między innymi:

►stworzymy mapy migracji zwierząt i ptaków - one nie wiedzą, że istnieją granice państwowe,
►przeprowadzimy konkurs na opracowanie logo projektu ,
►poznamy wpływ wybuchu wulkanu na środowisko europejskie,
►wspólnie zastanowimy się nad znaczeniem tolerancji we współczesnej Europie,
►będziemy współpracować nad ebookiem ilustrującym, w jaki sposób ludzie narzucają sobie sami pewne granice (rasizmu, niepełnosprawności, homofobii),
►weźmiemy udział w międzynarodowym przedstawieniu teatralnym,
►nagramy wspólnie album piosenek promujących różnorodność, optymizm i radość z bycia młodym.

W ramach projektu przewidziane są trzy wyjazdy uczniów naszej szkoły (Majorka, Peterlee, Cirie) oraz jedna wizyta 18 uczniów szkól partnerskich w Polsce.

Kierownikiem projektu w naszej szkole jest Agnieszka Langowska, a nauczycielem odpowiedzialnym za merytoryczną stronę realizacji zadań Anna Pawłowska.

Zapraszamy wszystkich członków społeczności szkolnej, którzy są zainteresowani wsparciem naszych działań lub udziałem w projekcie!


 

 

Natalia Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.