Projekt jest skierowany do wszystkich uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni, a jego głównym celem jest umożliwienie uczniom wielokierunkowego rozwoju wykraczającego poza ramy podstawy programowej.

Jest to pierwszy tego typu program w Polsce – polegający na usystematyzowanym i cyklicznym aktywizowaniu uczniów do udziału w różnego rodzaju konkursach międzynarodowych dla młodzieży.

Program ten stanowi niekonwencjonalną odpowiedź na zidentyfikowane indywidualne potrzeby naszych uczniów, jak również wpisuje się w główną ideę przyświecającą szkole, by wykształcić i wychować „obywateli świata” gotowych mierzyć się z wyzwaniami przyszłości.

Cele szczegółowe:
‣Dostarczyć uczniom szans na pokazanie swojego talentu i umiejętności w niekonwencjonalny sposób.
‣Pozwolić uczniom na samodzielną weryfikację swoich umiejętności poprzez zmierzenie się ze samym sobą.
‣Podwyższyć samoocenę uczniów poprzez nabycie wyjątkowego międzynarodowego doświadczenia.

U podstaw naszego projektu leży przekonanie, że zdrowa rywalizacja jest procesem , w trakcie którego dzieci uczą się nowych rzeczy, zdobywają umiejętności i rozwijają swoje talenty. Proponowane uczniom konkursy mają zapewnić wzbogacające i stymulujące doświadczenie, mają inspirować dzieci do niekonwencjonalnego myślenia – to właśnie jest najcenniejsze! Każdy sukces lub porażka mają być jedynie kolejnym krokiem na drodze rozwoju i niezależnie od wyniku mają wzbogacać naszych uczniów.

Konkursy wybierane są tak, aby zapewnić uczniom różne formy kreatywnej ekspresji, zachęcamy do tworzenia prac plastycznych, literackich, muzycznych i multimedialnych.

►Poetry and Art Competition - Never Such Innocence (16th March,2018)
►A State-Fish Art Contest (31st March 2018)
►Stories of the Nature of Cities 2099 Prize for Urban Flash Fiction (15th April, 2018)
►Science Without Borders Challenge (23rd April, 2018)
►#Ode2Joy Challenge (9th May, 2018)
►The 19th International Environmental Children’s Drawing Contest (31thMay, 2018)
►PLURAL+ Youth Video Festival (3rd June, 2018)
►International Essay Contest for Young People (15th June, 2018 )
►Bow Seat Ocean Awareness Student Contest (18th June 2018)
►13th Drawing competition 2018BMW BERLIN-MARATHON (30th June, 2018)
►Ledbury Poetry Festival - Poetry Competition (12th July, 2018)

Wartością dodaną projektu jest fakt, że pozwala on uczniom wykorzystać w praktyce umiejętności językowe – jako, iż konkursy mają charakter międzynarodowy wszystkie regulaminy i wytyczne dotyczące szczegółów składania zgłoszeń są w języku angielskim, również wszystkie prace literackie tworzone przez uczniów są po angielsku.

Więcej informacji:
Agnieszka Langowska- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.