W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  w naszej szkole uczciliśmy pamięć tego najważniejszego dla narodu i państwa polskiego dnia w roku.

Zdolni z pomorza

Przed 101 laty na mapę Europy wróciło państwo polskie. Po ponad stu latach rozbiorów Polacy zdołali wywalczyć niepodległość. Złożyliśmy hołd zarówno bohaterom powstań XIX wieku jak i żołnierzom Polskich Legionów, walczących podczas I wojny światowej.  Przygotowaliśmy bardzo radosną prezentację opartą na wiązance pieśni legionowych, ułożonych i śpiewanych przez legionistów. Znamy je i my, śpiewamy. Uczniowie klasy VII stali się aktorami a poszczególne klasy odśpiewały kilka pieśni , bardziej  i mniej popularnych.  Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy ,,My pierwsza brygada’’, pieśń, która była konkurentką  ,,Mazurka Dąbrowskiego’’ do hymnu polskiego. Tak zaczęliśmy świętowanie uroczystej rocznicy.

M.Niwińska

Nadi1    Nadi2    w3