KONKURS: Wybieramy LOGO dla PROJEKTU ERASMUS + " Jeux sans frontiere " (Gry bez granic) Udział w konkursie jest darmowy i otwarty dla wszystkich. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz członków społeczności gdyńskiej.

Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni bierze udział w projekcie Erasmus + " Jeux sans frontiere " z trzema innymi szkołami z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch. Celem  projektu  jest zapoznanie młodzieży z   historycznym  kontekstem współczesnych migracji oraz udowodnienie, że współcześni ludzie nie mogą żyć w izolacji.

CEL KONKURSU: Szukamy logo, które będzie używane jako "tożsamość projektu" (obraz),  które bezpośrednio odwoła się do kluczowych aspektów projektu, takich jak:

– współczesna migracja ludzi i zwierząt ,

– historia i dziedzictwo kulturowe Europy,

– przekonanie, że narodowość, jaką przedstawiamy się nie decyduje o naszej wartości jako człowieka.

Zaprojektowane logo musi być odpowiednio dostosowywane do wielu form rozpowszechniania, takich jak: papier, karty, plakaty, e-maile, strony internetowe, media społecznościowe, banery, flagi, koszulki itp. Zgłaszając swoją pracę na konkurs autor zgadza się z upowszechnianiem jej w ramach europejskiego programu Erasmus+ .

KONKURS W 2 ETAPACH: Pierwszym etapem jest wyłonienie trzech "lokalnych" finalistów z każdego z czterech  krajów. Wyboru dokona jury lokalne.

W drugiej fazie zespoły projektowe podczas spotkania na Majorce 13 -18.01.2019 (w sumie 24 uczniów i 8 nauczycieli z czterech szkół), wyłonią drogą głosowania zwycięzcę konkursu spośród dwunastu finalistów. Członkowie zespołu projektowego oddadzą głosy na wszystkie prace, przyznając im od 1 do 9 punktów, bez możliwości punktowania prac z własnego kraju (zasady przypominające konkurs Eurowizji).

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ? Uczniowie , nauczyciele, rodzice, członkowie personelu i szerszej społeczności gdyńskiej. Uczestnicy mogą zaprojektować logo samodzielnie lub zespołowo. Każdy uczestnik/uczestnicy mogą przesłać maksymalnie dwa oryginalne projekty logo. Udział w  konkursie na logo oznacza akceptację wszystkich zasad i wymagań konkursowych. 

KRYTERIA OCENY: Projekt logo powinien odzwierciedlać charakter projektu i może zawierać następujące hasła projektu: ,,Jeux sans frontiere" lub „If birds fly free...”.  Tylko te prace, które są zgodne z regułami konkursu, będą kwalifikowały się do dalszej selekcji. 

JURY: Członkowie jury zostaną wybrani spośród członków Zarządu APSO (1), Samorządu Uczniowskiego (1) rodziców uczniów (1), uczestników projektu Erasmus + (1 uczeń i 1 nauczyciel). Członkowie jury nie mogą wziąć udziału w konkursie.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PROJEKTU: Prace muszą być oryginalne i dotąd nigdzie niepublikowane, nie mogą także naruszać żadnych istniejących praw autorskich. Technika projektu może być dowolnie wybrana przez uczestnika. Należy jednak pamiętać, że zwycięskie logo będzie odtwarzane za pomocą różnych mediów i materiałów.

TERMIN NADESŁANIA PRAC i REGULAMIN ICH PRZYJĘCIA:

1. Oryginalne projekty na etapie lokalnym należy złożyć w siedzibie Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni do poniedziałku 10 grudnia 2018r. do godziny 17.00. Zgłoszenia można nadsyłać w wersjach zarówno cyfrowych jak i na papierze w formacie A4.

2. Prace w formie papierowej z dopiskiem "Konkurs na logo projektu  Erasmus + 2" należy dostarczyć do biura szkoły.

3 Zgłoszenia cyfrowe należy przesłać  na adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z tematem wiadomości "Konkurs na logo projektu Erasmus + 2".

4. Wszystkim zgłoszeniom musi towarzyszyć pełne imię i nazwisko/imiona i nazwiska, adres/y e-mail i numer/y telefonu uczestników.

5. Organizatorzy nie będą prowadzili korespondencji dotyczącej wyboru prac lub wyników konkursu. Decyzja jury jest ostateczna. 

Gdynia, 20.11.2018r.

 

serasmusleft pl

 

 

Natalia Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

gmial