Z wielką przyjemnością ogłaszamy laureatów trzech pierwszych miejsc w Międzynarodowym Konkursie Języka Angieskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych” The Big Challenge 2018”, w którym udział wzięły szkoły z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i krajów skandynawskich.

Amerykańska Szkoła Podstawowa brała/brało udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "LEPSZA SZKOŁA".

Z wielką przyjemnością ogłaszamy laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Olimpus 2018:

Projekt jest skierowany do wszystkich uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni, a jego głównym celem jest umożliwienie uczniom wielokierunkowego rozwoju wykraczającego poza ramy podstawy programowej.

Nasza szkoła dołącza do IV edycji Wielkiej Zbiórki Książek.Zebrane książki trafią do bibliotek dla małych i dużych pacjentów w szpitalach.
Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych (0-100 lat), wydane po 2000 roku.

Z dumą pragniemy poinformować, że nasza szkolna drużyna odysejowa (w składzie: Ewa Bednarz, Maja Lengier, Zofia Miniatorska, Antoni Piasek, Julia Młodnicka, Julia Tuzińska, Lena Piękosz-Grabowska) zajęła bardzo wysokie 4-te miejsce w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu.

W dniach 7-8 kwietnia na Amber Expo w Gdańsku miały miejsce zawody gimnastyczne Fit –Kid 2018r. Nasza uczennica, Nadia Domnik z klasy 4c, zadebiutowała na macie brawurowym występem, który dał jej miejsce na podium.

Wyniki XIII Megaolimpiady Wiedzy są powodem do radości nie tylko dla uczniów naszej szkoły biorących w niej udział, ale i nauczycieli, którzy są niezwykle dumni z sukcesów swoich podopiecznych. Pamietajmy, że sukcesem jest już sam udział w konkursie wojewódzkim!

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego Megaolimpiada Wiedzy 2018 dla klas 4-6, zorganizowanym przez Szkołę "Linwista" z Gdańska:

Z wielką dumą ogłaszamy listę naszych uczniów, finalistów Wojewódzkiego Konkursu Kuratora Oświaty 2017/2018:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, mogąc Państwa poinformować, że tegoroczna Aukcja Charytatywna zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebraliśmy wspólnie z rodzicami, uczniami i nauczycielami 74.590,65 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, jak również za hojność darczyńców. Szczególne podziękowania należą się grupie mam, na które zawsze możemy liczyć i dzięki ich pracy i zaangażowaniu cieszyć się sukcesem.

W Poznaniu zwiedziliśmy wystawę dzieł sztuki autorstwa Fridy Kahlo. W wycieczce brały udział klasy 6 i 7.

Pragniemy podzielić się naszymi wrażeniami z ostatniej edycji "Weekendu z nauką", w której miałyśmy przyjemność wziąć udział 1-3 grudnia 2017 roku. Weekend z nauką odbył się we Władysławowie, w” Willi Pomorzanka. Wyjazd zorganizowało Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku w ramach programu Zdolni z Pomorza”.

Kolejny rekord!
Podczas tegorocznego Kiermaszu Mikołajkowego, uczniowie naszej szkoły zebrali 5.816zł 33gr, sprzedając i kupując swoje zabawki, książki, płyty, itp., które podarowali na ten cel.

Miło nam poinformować, iż Dagmara Poleszak zakwalifikowała się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki etapu szkolnego Konkursu Kuratora Oświaty z Języka Angielskiego: 46 z 60 uczestników zdobyło wymaganą ilość punktów i zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Następujący uczniowie dostali się do rejonowego etapu Konkursu, który odbędzie się 30 listopada w IX L.O.w Gdyni.

Bardzo dziękujemy Fundacji Marcina Gortata MG13 za organizację szkolnego Skills Challenge dla uczniów klas 4-6. Z informacji uzyskanych dzisiaj zostaliśmy wybrani do grona pięćdziesięciu szkół z całej Polski z ponad trzystu aplikujących o prawo startu w konkursie(dwie w trójmieście) 👍

W czwartek 9 listopada Szkoła Amerykańska uroczyście obchodziła Święto Niepodległości.
Z tej okazji klasy 4 pod kierunkiem Pani Kasi Pawłoczenko, Pani Zuzi Gałkowskiej, Pani Małgosi Niwińskiej oraz Pani Basi Marcinkowskiej przygotowały przedstawienie.

W tym roku, nasi nauczyciele podjęli wspólną decyzję o tym, żeby w zamian za przyjmowanie od rodziców i uczniów z okazji Dnia Nauczyciela kwiatów lub słodyczy zbierać do puszek pieniądze na pomoc potrzebującym.

Dnia 25 października podopieczni Pani Magdaleny Hełminiak zostali oficjalnie pasowani na uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej.
Doniosła i uroczysta atmosfera pozwoliła uczniom klasy pierwszej poczuć dumę, że osiągnęli kolejny krok
w edukacji.
Gratulujemy wszystkim naszym pierwszoklasistom!

31 października Szkoła Amerykańska obchodziła Halloween. Jak zawsze stroje naszych podopiecznych udowodniły wielką wyobraźnię, kreatywność i zaangożawnie uczniów i ich rodziców.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie obecnej klasy 4A wzięli udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym praktyki uważności (Mindfulness). Efekty naszej wspólnej pracy oraz podjęte przez nas działania w dziedzinie europejskiej współpracy zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie. Mam przyjemność powiadomić rodziców i uczniów klasy 4A o otrzymaniu przez nas prestiżowej Krajowej Odznaki Jakości eTwinning - Quality Label za projekt "Open Mind & Happy Heart".

Uprzejmie informujemy, że Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 10.00.

Z wielką radością ogłaszamy wyniki Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „The Big Challenge” dla klas 6-5, w którym wzięły udział szkoły z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i krajów skandynawskich.

„Czytanie wszystkimi zmysłami” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, w którym brały udział klasy trzecie. Podczas spotkania z przebranym w strój jednego z bohaterów książki „ Czasodzieje” - Michałem Żołyńskim poznaliśmy cechy charakteryzujące gatunek fantasy. Potem przeszliśmy na piechotę do Nadbałtyckiego Centrum Kultury, gdzie w sali mieszczańskiej przywitał nas Andrzej Maleszka - autor, bestsellerowej wśród powieści dla dzieci i młodzieży, serii Magiczne Drzewo.

Z dumą i wielką radością dzielimy się z Państwem wynikami naszych uczniów w kolejnej, już dwunastej odsłonie projektu konkursów miedzyszkolnych w Gdyni pod hasłem „Gdynia – miasto, które mnie urzekło”. Nasi uczniowie zdobyli fantastyczne lokaty.