Wyniki XIII Megaolimpiady Wiedzy są powodem do radości nie tylko dla uczniów naszej szkoły biorących w niej udział, ale i nauczycieli, którzy są niezwykle dumni z sukcesów swoich podopiecznych. Pamietajmy, że sukcesem jest już sam udział w konkursie wojewódzkim!

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego Megaolimpiada Wiedzy 2018 dla klas 4-6, zorganizowanym przez Szkołę "Linwista" z Gdańska:

Z wielką dumą ogłaszamy listę naszych uczniów, finalistów Wojewódzkiego Konkursu Kuratora Oświaty 2017/2018:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, mogąc Państwa poinformować, że tegoroczna Aukcja Charytatywna zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebraliśmy wspólnie z rodzicami, uczniami i nauczycielami 74.590,65 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, jak również za hojność darczyńców. Szczególne podziękowania należą się grupie mam, na które zawsze możemy liczyć i dzięki ich pracy i zaangażowaniu cieszyć się sukcesem.

Pragniemy podzielić się naszymi wrażeniami z ostatniej edycji "Weekendu z nauką", w której miałyśmy przyjemność wziąć udział 1-3 grudnia 2017 roku. Weekend z nauką odbył się we Władysławowie, w” Willi Pomorzanka. Wyjazd zorganizowało Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku w ramach programu Zdolni z Pomorza”.

Kolejny rekord!
Podczas tegorocznego Kiermaszu Mikołajkowego, uczniowie naszej szkoły zebrali 5.816zł 33gr, sprzedając i kupując swoje zabawki, książki, płyty, itp., które podarowali na ten cel.

Miło nam poinformować, iż Dagmara Poleszak zakwalifikowała się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki etapu szkolnego Konkursu Kuratora Oświaty z Języka Angielskiego: 46 z 60 uczestników zdobyło wymaganą ilość punktów i zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Następujący uczniowie dostali się do rejonowego etapu Konkursu, który odbędzie się 30 listopada w IX L.O.w Gdyni.

Bardzo dziękujemy Fundacji Marcina Gortata MG13 za organizację szkolnego Skills Challenge dla uczniów klas 4-6. Z informacji uzyskanych dzisiaj zostaliśmy wybrani do grona pięćdziesięciu szkół z całej Polski z ponad trzystu aplikujących o prawo startu w konkursie(dwie w trójmieście) 👍

Mistrzem Szkolnego Skills Challenge "Mierz Wysoko" w Amerykańskiej Szkole Podstawowej w Gdyni został uczeń klasy szóstej Kamil Kuc Kamil ma szansę reprezentowania Amerykańskiej Szkoły Podstawowej na wielkim finale ogólnopolskim w Łodzi na początku grudnia, gdzie nagrodą główną jest wyjazd do USA na mecz najlepszej koszykarskiej ligi świata NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem, jedynym reprezentantem z Polski, aktualnie reprezentującym klub Washington Wizards
Drugie miejsce zajął Franek Domalik reprezentujący klasę piątą, trzecie miejsce przypadło Oliwierowi Miszewskiemu reprezentującemu klasę czwartą.


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sportowej postawy i zaangażowania podczas konkursu.

W czwartek 9 listopada Szkoła Amerykańska uroczyście obchodziła Święto Niepodległości.
Z tej okazji klasy 4 pod kierunkiem Pani Kasi Pawłoczenko, Pani Zuzi Gałkowskiej, Pani Małgosi Niwińskiej oraz Pani Basi Marcinkowskiej przygotowały przedstawienie.
Nasz szkolny chór “No name choir” zaśpiewał kilka wzruszających, patriotycznych pieśni.
Wszyscy uczniowie szkoły odśpiewali hymn narodowy (brawa dla 5 klasy, która odśpiewała wszystkie zwrotki hymnu).
Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem. Wszystkie elementy spektaklu takie jak stroje, dekoracja sceny, oprawa muzyczna oraz gra aktorska były na najwyższym poziomie.
Zaangażowanie w realizację tego patriotycznego przedstawienia zaowocowało wspaniałym widowiskiem, a wszystkim bioracym udział należą się słowa uznania.

W tym roku, nasi nauczyciele podjęli wspólną decyzję o tym, żeby w zamian za przyjmowanie od rodziców i uczniów z okazji Dnia Nauczyciela kwiatów lub słodyczy zbierać do puszek pieniądze na pomoc potrzebującym.
Hojność Rodziców pozwoliła nam zebrać 3.530,10 zł. Za zebrane środki udało nam się kupić laptopa, który był marzeniem 11 letniego Nikodema z Fundacji “Mam Marzenie”.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzinom i uczniom Szkoły Amerykańskiej za ich dobroć I hojność.

Dnia 25 października podopieczni Pani Magdaleny Hełminiak zostali oficjalnie pasowani na uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej.
Doniosła i uroczysta atmosfera pozwoliła uczniom klasy pierwszej poczuć dumę, że osiągnęli kolejny krok
w edukacji.
Gratulujemy wszystkim naszym pierwszoklasistom!

31 października Szkoła Amerykańska obchodziła Halloween. Jak zawsze stroje naszych podopiecznych udowodniły wielką wyobraźnię, kreatywność i zaangożawnie uczniów i ich rodziców.
Nauczyciele wychowania fizycznego tj. Pan Stefan, Pan Maciek oraz Pani Paulina i Pani Danuta zorganizowali bal przebierańców za co należy im się podziękowanie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc przy tworzeniu strojów, za słodkości oraz pomoc przy dekorowaniu sal.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie obecnej klasy 4A wzięli udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym praktyki uważności (Mindfulness). Efekty naszej wspólnej pracy oraz podjęte przez nas działania w dziedzinie europejskiej współpracy zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie. Mam przyjemność powiadomić rodziców i uczniów klasy 4A o otrzymaniu przez nas prestiżowej Krajowej Odznaki Jakości eTwinning - Quality Label za projekt "Open Mind & Happy Heart".

Uprzejmie informujemy, że Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 10.00.

Z wielką radością ogłaszamy wyniki Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „The Big Challenge” dla klas 6-5, w którym wzięły udział szkoły z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i krajów skandynawskich.

„Czytanie wszystkimi zmysłami” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, w którym brały udział klasy trzecie. Podczas spotkania z przebranym w strój jednego z bohaterów książki „ Czasodzieje” - Michałem Żołyńskim poznaliśmy cechy charakteryzujące gatunek fantasy. Potem przeszliśmy na piechotę do Nadbałtyckiego Centrum Kultury, gdzie w sali mieszczańskiej przywitał nas Andrzej Maleszka - autor, bestsellerowej wśród powieści dla dzieci i młodzieży, serii Magiczne Drzewo.

Z dumą i wielką radością dzielimy się z Państwem wynikami naszych uczniów w kolejnej, już dwunastej odsłonie projektu konkursów miedzyszkolnych w Gdyni pod hasłem „Gdynia – miasto, które mnie urzekło”. Nasi uczniowie zdobyli fantastyczne lokaty.