W Mikołajki, 6 grudnia, 2018, jak co roku, nasi uczniowie zorganizowali Kiermasz Świąteczny w celu zebrania środków na cele charytatywne. W tym roku udało nam się zebrać 4509 zł

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Kuratora Oświaty. 

Z dumą informujemy, że Tobiasz Kręcicki został zakwalifikowany do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Kuratora Oświaty. 

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Kuratora Oświaty: następujący uczniowie dostali się do rejonowego etapu Konkursu, który odbędzie się 16 stycznia 2019r. w IX L.O w Gdyni. Gratulacje!

KONKURS: Wybieramy LOGO dla PROJEKTU ERASMUS + " Jeux sans frontiere " (Gry bez granic) Udział w konkursie jest darmowy i otwarty dla wszystkich. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz członków społeczności gdyńskiej.

Tradycyjnie przy okazji święta Edukacji Narodowej w naszej szkole odbywa się pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

KONKURS: Wybieramy LOGO dla PROJEKTU ERASMUS + "Sense Your City, Taste its Sights" [2018-1-ES01-KA229-050363] (2018-2020) ("Poczuj swoje miasto, posmakuj jego zabytków"). Udział w konkursie jest darmowy i otwarty dla wszystkich. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz członków społeczności. Zachęcamy do wzięcia udziału!!

Miło nam poinformować, iż pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego:

Z przyjemnością informujemy, że dnia 10 października gościlismy w naszej szkole Dyrektora King’s William’s College z Isle of Man. Inicjatorką spotkania była Pani Beata Oworuszko, mama absolwenta naszej szkoły, który obecnie kształci sięw King William’s College.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na projekt „Nasz patron - I.J. Paderewski – mistrz fortepianu, który wygrał niepodległą Polskę” w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Santander. Prace nad realizacją zadań już trwają!

Z dumą pragniemy poinformować, że w Amerykańskiej Szkole Podstawowej rozpoczynamy międzynarodową przygodę!

Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni weźmie udział również w drugim projekcie “Jeux sans Frontiere”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne– współpraca szkół programu Erasmus + (KA229).

From September 12 – 19, the 8th graders went to Malta to take part in a series of English-language classes at the A-Class English Academy. The students were joined by Mr. Stefan, Ms. Paulina, and me. It was an excellent trip which provided educational experiences in the classroom, cultural experience in Maltese society, and some good exercise and a lot of fun on the beaches of Malta. Mr.Stefan and Ms. Paulina provided excellent supervision, guidance, support, and comapanionship to the students and helped organize the activities when the students were not in school.

On September 11th, we held an assembly to remember those who lost their lives in the terrorist attacks in New York, Washington D.C., and Pennsylvania.

It's been a busy start of the 2018-2019 school year at the American School.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy laureatów trzech pierwszych miejsc w Międzynarodowym Konkursie Języka Angieskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych” The Big Challenge 2018”, w którym udział wzięły szkoły z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i krajów skandynawskich.

Amerykańska Szkoła Podstawowa brała/brało udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "LEPSZA SZKOŁA".

Z wielką przyjemnością ogłaszamy laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Olimpus 2018:

Projekt jest skierowany do wszystkich uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni, a jego głównym celem jest umożliwienie uczniom wielokierunkowego rozwoju wykraczającego poza ramy podstawy programowej.

Nasza szkoła dołącza do IV edycji Wielkiej Zbiórki Książek.Zebrane książki trafią do bibliotek dla małych i dużych pacjentów w szpitalach.
Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych (0-100 lat), wydane po 2000 roku.

Z dumą pragniemy poinformować, że nasza szkolna drużyna odysejowa (w składzie: Ewa Bednarz, Maja Lengier, Zofia Miniatorska, Antoni Piasek, Julia Młodnicka, Julia Tuzińska, Lena Piękosz-Grabowska) zajęła bardzo wysokie 4-te miejsce w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu.

W dniach 7-8 kwietnia na Amber Expo w Gdańsku miały miejsce zawody gimnastyczne Fit –Kid 2018r. Nasza uczennica, Nadia Domnik z klasy 4c, zadebiutowała na macie brawurowym występem, który dał jej miejsce na podium.

Wyniki XIII Megaolimpiady Wiedzy są powodem do radości nie tylko dla uczniów naszej szkoły biorących w niej udział, ale i nauczycieli, którzy są niezwykle dumni z sukcesów swoich podopiecznych. Pamietajmy, że sukcesem jest już sam udział w konkursie wojewódzkim!

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego Megaolimpiada Wiedzy 2018 dla klas 4-6, zorganizowanym przez Szkołę "Linwista" z Gdańska:

Z wielką dumą ogłaszamy listę naszych uczniów, finalistów Wojewódzkiego Konkursu Kuratora Oświaty 2017/2018:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, mogąc Państwa poinformować, że tegoroczna Aukcja Charytatywna zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebraliśmy wspólnie z rodzicami, uczniami i nauczycielami 74.590,65 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, jak również za hojność darczyńców. Szczególne podziękowania należą się grupie mam, na które zawsze możemy liczyć i dzięki ich pracy i zaangażowaniu cieszyć się sukcesem.

W Poznaniu zwiedziliśmy wystawę dzieł sztuki autorstwa Fridy Kahlo. W wycieczce brały udział klasy 6 i 7.

Pragniemy podzielić się naszymi wrażeniami z ostatniej edycji "Weekendu z nauką", w której miałyśmy przyjemność wziąć udział 1-3 grudnia 2017 roku. Weekend z nauką odbył się we Władysławowie, w” Willi Pomorzanka. Wyjazd zorganizowało Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku w ramach programu Zdolni z Pomorza”.

Kolejny rekord!
Podczas tegorocznego Kiermaszu Mikołajkowego, uczniowie naszej szkoły zebrali 5.816zł 33gr, sprzedając i kupując swoje zabawki, książki, płyty, itp., które podarowali na ten cel.

Miło nam poinformować, iż Dagmara Poleszak zakwalifikowała się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.

Z wielką dumą i radością ogłaszamy oficjalne wyniki etapu szkolnego Konkursu Kuratora Oświaty z Języka Angielskiego: 46 z 60 uczestników zdobyło wymaganą ilość punktów i zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Następujący uczniowie dostali się do rejonowego etapu Konkursu, który odbędzie się 30 listopada w IX L.O.w Gdyni.

Bardzo dziękujemy Fundacji Marcina Gortata MG13 za organizację szkolnego Skills Challenge dla uczniów klas 4-6. Z informacji uzyskanych dzisiaj zostaliśmy wybrani do grona pięćdziesięciu szkół z całej Polski z ponad trzystu aplikujących o prawo startu w konkursie(dwie w trójmieście) 👍

W czwartek 9 listopada Szkoła Amerykańska uroczyście obchodziła Święto Niepodległości.
Z tej okazji klasy 4 pod kierunkiem Pani Kasi Pawłoczenko, Pani Zuzi Gałkowskiej, Pani Małgosi Niwińskiej oraz Pani Basi Marcinkowskiej przygotowały przedstawienie.

W tym roku, nasi nauczyciele podjęli wspólną decyzję o tym, żeby w zamian za przyjmowanie od rodziców i uczniów z okazji Dnia Nauczyciela kwiatów lub słodyczy zbierać do puszek pieniądze na pomoc potrzebującym.

Dnia 25 października podopieczni Pani Magdaleny Hełminiak zostali oficjalnie pasowani na uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej.
Doniosła i uroczysta atmosfera pozwoliła uczniom klasy pierwszej poczuć dumę, że osiągnęli kolejny krok
w edukacji.
Gratulujemy wszystkim naszym pierwszoklasistom!

31 października Szkoła Amerykańska obchodziła Halloween. Jak zawsze stroje naszych podopiecznych udowodniły wielką wyobraźnię, kreatywność i zaangożawnie uczniów i ich rodziców.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie obecnej klasy 4A wzięli udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym praktyki uważności (Mindfulness). Efekty naszej wspólnej pracy oraz podjęte przez nas działania w dziedzinie europejskiej współpracy zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie. Mam przyjemność powiadomić rodziców i uczniów klasy 4A o otrzymaniu przez nas prestiżowej Krajowej Odznaki Jakości eTwinning - Quality Label za projekt "Open Mind & Happy Heart".

Uprzejmie informujemy, że Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 10.00.

Z wielką radością ogłaszamy wyniki Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „The Big Challenge” dla klas 6-5, w którym wzięły udział szkoły z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i krajów skandynawskich.

„Czytanie wszystkimi zmysłami” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, w którym brały udział klasy trzecie. Podczas spotkania z przebranym w strój jednego z bohaterów książki „ Czasodzieje” - Michałem Żołyńskim poznaliśmy cechy charakteryzujące gatunek fantasy. Potem przeszliśmy na piechotę do Nadbałtyckiego Centrum Kultury, gdzie w sali mieszczańskiej przywitał nas Andrzej Maleszka - autor, bestsellerowej wśród powieści dla dzieci i młodzieży, serii Magiczne Drzewo.

Z dumą i wielką radością dzielimy się z Państwem wynikami naszych uczniów w kolejnej, już dwunastej odsłonie projektu konkursów miedzyszkolnych w Gdyni pod hasłem „Gdynia – miasto, które mnie urzekło”. Nasi uczniowie zdobyli fantastyczne lokaty.