Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Dzień Bezpiecznego Internetu. Tym razem gościem specjalnym był Pan Łukasz Badziak z gdańskiej firmy  10

Łukasz Badziak (Lead Security Engineer w Kainos Company) przeprowadził z uczniami cykl zajęć dotyczących:

• bezpiecznego posługiwania się urządzeniami elektrycznymi,
  • rodzajów podłączeń do sieci,
  • znaczenia phishingu w internecie,
  • wpływie gier komputerowych na nasz organizm,
  • właściwego korzystania z mediów społeczeczniościowych
  • bezpiecznych płatnościach.

Na koniec zostały zaprezentowane przykłady ataków hackerskich oraz rodzaje sposobów zapobiegania takim atakom.

Zajęcia odbywały się z przerywnikami na pytania, których odpowiedzi były nagradzane firmowymi gadżetami takimi, jak piłka antystresowa, kubek, opaska odblaskowa, ołówek. Uczniowie byli bardzo aktywni co pokazuje poniższa fotorelacja.

Bardzo dziękujemy firmie Kainos i Panu Łukaszowi za dawkę wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie!

Nadi1    Nadi2    w3

Natalia Maciejewska