Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na projekt „Nasz patron - I.J. Paderewski – mistrz fortepianu, który wygrał niepodległą Polskę” w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Santander. Prace nad realizacją zadań już trwają!

Od wielu lat wśród zarządu szkoły, jak również w środowisku nauczycielskim, istniała myśl o nadaniu szkole imienia I.J. Paderewskiego – wybitnej postaci, która łączyła polską i amerykańską historię. Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości stanowią idealną okazję do prezentacji młodzieży sylwetki tego wybitnego Polaka oraz jego twórczości i zasług dla Polski.

W ramach projektu zorganizujemy:

►historyczną grę terenową - bieg z zadaniami dla młodzieży (24 października 2018),,
►warsztaty historyczne oraz teatralne (wrzesień-październik 2018).

Uwieńczeniem naszego projektu będzie wyjątkowe wydarzenie...

W dniu 6 listopada 2018 o godzinie 15.00 Amerykańska Szkoła Podstawowa we współpracy z Centrum Kultury w Gdyni planuje uroczyście uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez organizację koncertu pieśni oraz prezentację spektaklu “Scenki z życia I.J.Paderewskiego” . Wydarzenie to odbędzie się w nowo otwartym budynku Konsulatu Kultury w Gdyni a na scenie zaprezentują się uczniowie naszej szkoły oraz artyści trójmiejskich instytucji kulturalnych!

Już teraz zapraszamy wszystkich serdecznie!