Jak co roku, Amerykańska Szkoła obchodziła Święto Dziękczynienia, które przypadło w czwartek, 28 listopada. Był to szczególny dzień dla nas. Zebraliśmy się, zjedliśmy pyszny posiłek i wyraziliśmy wdzięczność za to, co mamy.

Zdolni z pomorza

Klasa 7 pod kierownictwem Pana Johna wykonała oryginalną sztukę pt."Generations React". Jak zwykle uczniowie zagrali profesjonalnie i z dobrym humorem. Specjalne podziękowania dla Pani Iwony za jej wkład, który obejmował profesjonalne oświetlenie i makijaż aktorów.

Podziękowania należą się również Pani Danielle i Panu Robowi, którzy wraz z Panią Jolą zajmowali się porcjowaniem indyka oraz Pani Asi Nowakowskiej za całą magię administracyjną, którą włożyła w organizację.

Miło było nam gościć kilku absolwentów naszej szkoły, którzy przybyli do nas na tą szczególną okazję. Często mówimy o tym, że chcemy, aby nasi byli uczniowie uważali szkołę amerykańską za swój drugi dom i cieszymy się, że zawsze czują się mile widziani.

Prezydent Kennedy trafnie podsumował charakter tego wyjątkowego święta, mówiąc: "Musimy znaleźć czas, aby się zatrzymać i podziękować ludziom, którzy potrafią coś zmienić w naszym życiu”. Święto Dziękczynienia jest dobrą okazją na zmiany. Jesteśmy wdzięczni za całą społeczność amerykańskiej szkoły.

Natalia Maciejewska