Język polski

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego wydziału Filologii polskiej oraz podyplomowych studiów pedagogicznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zarówno w pracy jak i w życiu fascynują mnie wyzwania, ruch, nieograniczone możliwości oraz świeżość spojrzenia. U swoich podopiecznych pragnę wzbudzić miłość do języka polskiego, sprowokować do dociekliwości i poszukiwań, wyzwolić wrażliwość, empatię oraz entuzjazm w zderzeniu z pięknem słowa. Wtórując czeskiemu pedagogowi - Janowi Amosowi Komeńskiemu - daję wiarę powiedzeniu:

„Nauka rozpoczynać się musi od zmysłowych spostrzeżeń, a nie od opisów rzeczy słowami.”

Według mnie kluczem do sukcesu w edukacji nauczycielskiej jest model nauczania otwartego. Na równi z doskonałym przygotowaniem merytorycznym plasuję dobry kontakt z uczniami, rozmowy na różnorodne tematy, podzielanie pasji, umiejętność słuchania, nacisk na działanie w grupie oraz dbanie o dobrego ducha zespołu klasowego. Staram się by na moich lekcjach nie zagościła nuda prowadząc je żywiołowo i z pomysłem. Oczywistym jest, że sukcesy wychowanków działają na mnie bardzo motywująco, jednak największą nagrodą jest błysk w oku uczniów oraz zaangażowanie podczas zajęć. Co to znaczy być dobrym nauczycielem? Dla mnie odpowiedź może być tylko jedna – dobry nauczyciel to nauczyciel twórczy i poszukujący, aktywny, otwarty na wszystko co nowe, partnerski w dialogu nauczyciel – uczeń.

W wolnych chwilach relaksuję się uprawiając pływanie i biegi, eksperymentując w kuchni, piknikując z rodziną, a wieczorami delektując się książką przy akompaniamencie blasku aromatycznych świec. Uwielbiam czystość i prostotę białych skandynawskich wnętrz oraz obserwowanie żeglujących córek. Uważam się za osobę szczęśliwą i spełnioną; mieszkam nad ukochanym morzem, mam fantastyczną rodzinę oraz pracę, która jest moją pasją a zarazem fascynującą przygodą.