Język polski

Nauczyciel j.polskiego i etyki z wieloletnim stażem. W szczególności interesuje mnie edukacja poprzez teatr i film. Jestem autorem wielu publikacji metodycznych, testów, scenariuszy lekcji i recenzji. Przez ponad 20 lat byłam doradcą języka polskiego w CEN i GODN.

Poza zajęciami z młodzieżą i nauczycielami, prowadzę ćwiczenia ze studentami w AMW. Od lat pracuję jako egzaminator, członek komisji Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, organizator (wespół z Gdyńską Szkołą Filmową) Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego Młode Albatrosy.

Ściśle współpracuję z Teatrem Miejskim, Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych, Uniwersytetem Gdańskim, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Ukończyłam w PAN Studia Podyplomowe Nowe Gimnazjum i Szkołę Główną Mistrzostwa Edukacyjnego.