Edukacja wczesnoszkolna

Absolwentka Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego z tytułem magistra edukacji elementarnej oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera, certyfikowana nauczycielka Montessori, terapeutka ręki, terapeutka treningu umiejętności społecznych, Prywatnie zapalona podróżniczka, akwarystka i wielbicielka przyrody. Mam to ogromne szczęście, że łączę w jednym pracę zawodową i moją pasję-edukację dzieci. Uczę przez zabawę, bo uważam, że zabawa kojarzona jest przez dziecko z czymś przyjemnym i rozwija je we wszystkich sferach. Zadaniem moim jest obserwacja i pobudzenie w uczniu chęci poznania świata, a potem już tylko towarzyszenie mu w tej naukowej podróży. Jestem przekonana, że nauka poprzez zabawę, swobodne bycie sobą i spontaniczny, naturalny rozwój stanowi klucz do sukcesu i sprawia, że proces edukacji jest skuteczny. Zgodnie z myślą Konfucjusza prowokuję dzieci, aby samodzielnie odkrywały najciekawsze dla nich informacje: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Jednocześnie sama uczę się od dzieci, albowiem ich wrażliwość oraz wyobraźnia ułatwiają mi wybór atrakcyjnych metod i form pracy.  Pragnę uwrażliwić uczniów na piękno słowa pisanego i mówionego, poprzez doskonalenie mowy, kształtując ekspresję słowną, rozwijając przywiązanie do języka ojczystego, rozbudzając wrażliwość na maestrię i poprawność językową.