Szanowni Państwo,

JGudykaAmerykańska Szkoła Podstawowa z Wykładowym Angielskim w Gdyni powstała z marzeń rodziców i nauczycieli o stworzeniu szkoły o międzynarodowym charakterze, która zapewnia dzieciom z Pomorza taki sam start do dalszej edukacji jaki mają dzieci z innych krajów europejskich. Wierzymy, że dobra edukacja jest przepustką do lepszego życia, a dobrze wykształcony, kreatywny, otwarty na inne kultury i gotowy do pełnienia funkcji liderskich człowiek będzie miał większe szanse na osobisty sukces i dobre życie niezależnie od miejsca, w którym żyje.

Nasza szkoła, specjalizuje się w nauczaniu bilingwalnym w języku angielskim, który jest uznawany za język nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. Rozwijając dwujęzyczność niwelujemy geograficzne granice perspektyw rozwojowych naszych dzieci. W ASP w Gdyni od 25 lat dokumentujemy historie pełne sukcesów, wynikających z faktu dwujęzyczności naszych uczniów. Umiejętności językowe otworzyły im drzwi niejednego domu, niejednej instytucji i …. do niejednego serca.

Wychowujemy i kształcimy „obywateli świata”, którzy szybko adaptują się do nowego środowiska stając się aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Szczycimy się tym, że od lat odnosimy sukcesy plasując się w czołówce szkół z najlepszymi wynikami sprawdzianu szóstoklasisty w Polsce. Nasi uczniowie zdobywają laury w konkursach kuratoryjnych, olimpiadach i zawodach sportowych, a absolwenci dostają się do najlepszych szkół średnich Trójmiasta, Najbardziej dumni jesteśmy jednak z tego, że dzieci kochają tę szkołę i wspominając ją dobrze po latach…

Good beginnings last a lifetime
Do zobaczenia,
Jolanta Gudyka, Dyrektor Szkoły